укр eng рус est

Публікації

Останні новини
Відгуки
Chambers Europe

«Нещодавно фірма провела консультування з низки фармацевтичних справ. Багато хто погоджується, що ця команда «рухається в правильному напрямку, особливо вражає її робота у фармацевтичній галузі».

 

Підрив основ реформи містобудівного законодавства

01.10.2013

Автор: Максим Копейчиков, адвокат, партнер ЮФ «Ілляшев та Партнери»
Джерело: «РБК-Україна»

Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного регулювання містобудівної діяльності» (№2570а від 10 липня ц.р., автор – нардеп від Партії регіонів Володимир Вечерко) підриває самі основи реформи містобудівного законодавства, закладені два роки тому закону «Про регулювання містобудівної діяльності».

Новий законопроект спрямований, в основному, на посилення відповідальності за порушення містобудівного законодавства в частині реконструкції та капітального ремонту житлових об’єктів, включаючи квартири і нежитлові приміщення в багатоквартирних будинках.

Крім того, проект закону підриває самі основи реформи містобудівного законодавства, оскільки припускає скасування такого документа, як декларація про початок виконання будівельних робіт. У разі прийняття документа, буде використовуватися повідомлення про початок робіт для об’єктів 1-2 категорії (тобто, найпростіших об’єктів – дачні, садові і індивідуальні будинки), а починаючи з 3 категорії необхідно буде дозвіл на виконання будівельних робіт і «повноцінна» процедура введення в експлуатацію з складанням акту і видачею сертифіката.

Оскільки саме під 3 категорію раніше деякі забудовники маскували об’єкти 4-5 категорій, йдеться не про спрощення законодавства, а, навпаки, про посилення наглядових функцій органів ДАБК (якщо розглядати в комплексі з посиленням відповідальності).

Крім зазначеного, законопроект передбачає, що у разі внесення змін до проекту або зміни замовника або підрядника, зміни до дозволу вносяться не в повідомному порядку, а в дозвільному – такому ж, який встановлений для видачі дозволів.

Також спостерігається перерозподіл повноважень на користь Мінрегіонбуду. Відповідно до законопроекту, саме він, а не Кабмін, буде встановлювати порядок і критерії віднесення об’єктів до різних категорій. Розширюються і повноваження інспекцій ДАБК з обстеження об’єктів, контролю проведення техінвентаризації.

Спрощується заборона експлуатації не введених в експлуатацію об’єктів. Зараз для цього потрібно рішення начальника або заступника начальника інспекції, а, у разі ухвалення закону, це зможуть робити інспектора.

 
© 2021 Ілляшев та Партнери / Мобільна версія