укр eng рус est

Публікації

Останні новини
Відгуки
Chambers Europe

«Нещодавно фірма провела консультування з низки фармацевтичних справ. Багато хто погоджується, що ця команда «рухається в правильному напрямку, особливо вражає її робота у фармацевтичній галузі».

 

Податок на нерухомість: хто крайній?

13.05.2013

Автор: Вікторія Ватаманюк, адвокат ЮФ «Ілляшев та Партнери»
Джерело: «Економічна правда»

Податкові органи ведуть активну підготовчу роботу щодо адміністрування податку на нерухомість.

Хоча запровадження зазначеного податку розцінюється багатьма фахівцями як соціально несправедливе і економічно неефективне, очевидно, що з цим фактом треба змиритися.

Незважаючи на те, що податок на нерухомість – вже реальність, проте є всі передумови до того, що його застосування на практиці може створити платникам податків багато труднощів і невизначеності.

Так, податкові органи до 1 липня нараховують і визначають суму до сплати податку на нерухоме майно на підставі даних Державного реєстру прав на нерухоме майно, безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно.

Фізособи – власники нерухомості зобов’язані сплатити його раз на рік протягом 60 днів після вручення або надсилання поштою податкового повідомлення-рішення.

Звертаємо увагу, що зараз Державний реєстр майнових прав на нерухоме майно, який, як і новий податок, заробив лише з 1 січня 2013 року, практично порожній. Причина – норма закону, яка передбачає внесення цієї інформації до реєстру тільки на підставі заяви власника.

При цьому законодавство не передбачає обов’язку власника звернутися з такою заявою для внесення до реєстру необхідної інформації. Відповідно, податкова служба не зможе визначити базу і нарахувати податок.

Також не виключено, що навіть за наявності інформації про нерухоме майно в державному реєстрі існуюча житлова площа може не збігатися з показниками, що містяться в реєстрі.

Відповідно, коригування визначеної податковими органами суми до сплати буде додатковим тягарем для платників податків. Їм необхідно буде прийти до податкових органів і пред’явити дані технічної інвентаризації будинку або квартири.

Можуть також виникнути проблеми з врученням податкових повідомлень. У цьому разі не врегульованим залишається питання, на яку дату зобов’язання вважається узгодженим, якщо платник податків не отримав рішення.

Інше відкрите питання – застосування до платника податків штрафів у зв’язку з несплатою податку через неотримання податкового повідомлення.

Очевидно, що перелік зазначених проблем не вичерпний – нові труднощі виникнуть ще на практиці.

Залишається сподіватися, що податкова служба буде оперативно реагувати на проблеми адміністрування даного податку шляхом видання роз’яснень, і платники податків не стануть крайніми.

 
© 2021 Ілляшев та Партнери / Мобільна версія