укр eng рус est

Публікації

Останні новини
Відгуки
Chambers Europe

«Нещодавно фірма провела консультування з низки фармацевтичних справ. Багато хто погоджується, що ця команда «рухається в правильному напрямку, особливо вражає її робота у фармацевтичній галузі».

 

Операції з цінними паперами «заганяють» у біржовий сектор

11.02.2013

Джерело «Українська правда. Економічна правда»

Податковими новаціями законодавець намагається «загнати» операції з цінними паперами в біржовій сектор з сектора позабіржового.

Про це заявив адвокат, керівник харківського офісу ЮФ «Ілляшев та Партнери» Олексій Христофоров.

«У силу нововведень Податкового кодексу при здійсненні операцій з продажу цінних паперів, а також операцій з деривативами на фондовій біржі, ставка податку становить 0% від суми відповідної операції. Тож твердження про те, що у разі проведення подібних операцій через біржу має місце саме вихід/уникнення сплати податку і є, на мій погляд, не цілком коректним», – зазначив юрист.

За словами Христофорова, прийнятими податковими новаціями законодавець якраз намагається «загнати» операції з цінними паперами в біржовій сектор з сектора позабіржового.

Проведення угод на біржі, крім серйозного державного контролю, має на увазі понесення зацікавленими особами пов’язаних з цим фінансових (біржових) витрат.

Експерт зазначив, що схеми відходу від сплати даного акцизу обов’язково з’являться, це відбудеться з нарощуванням практики застосування відповідних нововведень Податкового кодексу, а також появою податкових роз’яснень та, особливо, судової практики вирішення спорів з органами ДПС.

«Не сумніваюся в тому, що подібних суперечок буде чимало, оскільки, по-перше, відповідні норми кодексу прописані досить суперечливо і застосовувати їх на практиці на перших порах буде непросто. По-друге, важливим чинником невизначеності при вирішенні майбутніх суперечок буде те, що операції з цінними паперами використовуються переважно гравцями великого бізнесу, тобто «вагові категорії» сперечальників будуть серйозними», – каже Христофоров.

Юрист зазначив, що податковим агентом з біржових та позабіржових операцій з цінними паперами, при яких здійснюється перехід права власності на них, а також з деривативами, є відповідний торговець цінними паперами (ліцензіат), включаючи банк.

 
© 2021 Ілляшев та Партнери / Мобільна версія