укр eng рус est

Publications

Recent news
References
Chambers Europe

“The team was recently visible advising on a number of pharmaceutical cases. Sources agree that the team is “moving in the right direction” and are particularly impressed by its work in the pharmaceutical sector”.

 

Land Reform May Be Completed by 2012

31.08.2011

This content is available only in original language of publication – Ukrainian.

Економічна правда, 31 серпня 2011
http://www.epravda.com.ua/news/2011/08/31/296534/

Україна має можливість швидко провести земельну реформу та запровадити її з 1 січня 2012 року.

Про це заявив адвокат, партнер юридичної фірми “Ілляшев та Партнери” Максим Копейчиков.

На його думку, унікальність ситуації полягає в тому, що вже прийнятий один із ключових законів, необхідний для функціонування ринку землі, – “Про державний земельний кадастр”.

А другий законопроект – “Про ринок землі” – подано на розгляд до парламенту.

“Затягувати зі скасуванням мораторію на купівлю-продаж землі не можна, так як сьогодні уряд може за допомогою парламенту досить швидко прийняти закон про ринок землі і зміни до інших законів”, – говорить Копейчиков.

На переконання адвоката, проти проведення реформи виступають, в основному, лобісти “тіньових” схем, які скуповують земельні наділи з метою подальшої зміни їх цільового призначення і перепродажу.

Другий ризик зриву реформи, на його думку, полягає в тому, що недостатнє фінансування може поставити під загрозу створення повноцінної системи реєстрації самих земельних ділянок, а також права власності на них.

Разом з тим, він також зазначив, що поданий урядом до парламенту законопроект про ринок землі потребує доопрацювання.

Юрист також висловив сподівання, що до доопрацювання нормативно-правових актів у сфері земельної реформи будуть залучені громадські організації, а також практикуючі юристи.

7 липня Верховна рада прийняла закон “Про державний земельний кадастр”. Закон вступає в силу з 1 січня 2012 року.

Його прийняття, разом з законом про ринок земель, є необхідною умовою зняття мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення.

 
© 2021 Ilyashev & Partners / Mobile version