Залишити заявку

Валерія Гудій провела лекцію про організацію роботи підприємств на території ведення бойових дій для компаній Європейської Бізнес Асоціації

Дата новини: 28 квітня 2023

Валерія Гудій, радник юридичної фірми «Ілляшев та Партнери», провела 27 квітня 2023 року онлайн-лекцію «Продовження роботи на підприємстві, розташованому на території, де ведуться бойові дії». Організатор заходу – освітня платформа EBA Management Development Centre.

Валерія Гудій відзначила, що в умовах війни законодавство може допомогти оптимізувати роботу підприємств, що розташовані на територіях, де ведуться бойові дії. Роботодавці, зі свого боку, мають забезпечити належні умови для продовження праці співробітниками. Також роботодавці можуть змінити режим роботи працівників – встановити неповний робочий день, організувати дистанційну роботу, простій, призупинити дії трудових договорів.

«Працівники не можуть диктувати роботодавцю умови виконання своєї роботи. Саме роботодавець своїми наказами визначає порядок роботи працівників задля того, щоб належно організувати роботу підприємства в умовах війни, забезпечити збереження робочих місць працівників і надати можливість їм заробляти, – наголосила Валерія Гудій. – Роботодавець може обирати різні варіанти задля збереження ефективності підприємства та отримання прибутку».

Валерія зауважила, що роботодавці нечасто використовують практику призупинення дії трудового договору, однак це найбільш прийнятний варіант в разі, якщо роботодавець не може забезпечити працівника роботою та працівник не може виконувати роботу. Таке призупинення можливе лише на термін дії воєнного стану.

EBA Management Development Centre – платформа Європейської Бізнес Асоціації для професійного та особистого розвитку, створена з метою підвищення кваліфікації та покликана відкрити нові шляхи до вирішення питань бізнесу.