Залишити заявку

«Ілляшев та Партнери» домоглися застосування попереднього антидемпінгового мита на імпорт склотари з Білорусі

Дата новини: 8 листопада 2022

Команда практики міжнародної торгівлі юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» під керівництвом партнера Олени Омельченко, що представляє інтереси Асоціації Підприємств Скляної Промисловості «Скло України», а також її членів, домоглася застосування попередніх антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну склотари походженням з Республіки Білорусь.

За проміжними результатами антидемпінгового розслідування Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі 2 листопада 2022 року прийняла рішення про застосування попереднього антидемпінгового мита у розмірі 31,37% щодо товару, що має наступний опис: скляні ємності (банки для консервування, пляшки) для харчових продуктів і напоїв номінальною місткістю 0,15 л або більше, , але менше як 2,5 л, які класифікуються згідно з УКТЗЕД за кодами 7010 90 41 00, 7010 90 43 00, 7010 90 45 00; банки з кольорового скла номінальною місткістю більш як 0,33 л, але менше як 1 л, які класифікуються згідно з УКТЗЕД за кодом 7010 90 53 00.

Це рішення є першим рішенням Комісії про застосування обмежувальних заходів щодо імпорту товарів в Україну після 24 лютого 2022 року. Застосування попередніх антидемпінгових заходів є вкрай рідкісним проміжним результатом у практиці проведення антидемпінгових розслідувань в Україні. Востаннє подібні заходи запроваджувались Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі у 2020 році в рамках проведення антидемпінгового розслідування, в якому юридичним радником національного товаровиробника також була юридична фірма «Ілляшев та Партнери».

«Застосування подібних заходів є результатом своєчасного реагування Урядом України на прояви недобросовісної конкуренції білоруських виробників на ринку склотари в Україні та дозволить національним виробникам швидше відновити роботу над усуненням наслідків демпінгового імпорту товару, – зазначила Олена Омельченко. – Дане рішення є вкрай важливим особливо в умовах повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України, під час якої значна кількість вітчизняних товаровиробників зазнали істотних збитків та потребують додаткового захисту від проявів недобросовісної конкуренції з боку білоруських виробників. Ми висловлюємо вдячність Мінекономіки та Міжвідомчій комісії за оперативне реагування на проблеми бізнесу та за готовність приймати вкрай важливі рішення в цей непростий для країни час».

Попереднє антидемпінгове мито застосовується строком на чотири місяці та нараховуватиметься з дня опублікування рішення Міжвідомчої комісії в газеті «Урядовий кур’єр». Попереднє антидемпінгове мито стягуватиметься митними органами незалежно від сплати інших податків і зборів (обов’язкових платежів).

Нагадаємо, що рішення про порушення та проведення антидемпінгового розслідування за результатами розгляду скарги Асоціації підприємств скляної промисловості «Скло України», підготовленої командою практики міжнародної торгівлі ЮФ «Ілляшев та Партнери», було прийняте Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі 22 грудня 2021 року.

Асоціація Підприємств Скляної Промисловості «Скло України» — громадська організація, що об’єднує українських виробників склотари, листового скла, скляного посуду, художнього скла, а також постачальників обладнання, матеріалів та послуг для скляної промисловості. Заснована у 1997 році. Члени Асоціації виробляють понад 80% склопродукції у країні.