Залишити заявку

«Ілляшев та Партнери» ініціювали антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну склотари походженням з Республіки Білорусь

Дата новини: 23 грудня 2021

Команда практики міжнародної торгівлі юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» під керівництвом партнера Олени Омельченко, що представляє інтереси Асоціації Підприємств Скляної Промисловості «Скло України», а також її членів, ініціювала антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну склотари походженням з Республіки Білорусь.

За результатами розгляду скарги Асоціації «Скло України» Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі порушила антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну товару з Республіки Білорусь, що має наступний опис: скляні ємностi (банки для консервування, пляшки) для харчових продуктів і напоїв номінальною місткістю 0,15 л або більше, які класифікуються згідно з УКТЗЕД за кодами 7010 90 10 90, 7010 90 41 00, 7010 90 43 00, 7010 90 45 00, 7010 90 53 00.

«Це рішення Комісії є надзвичайно важливим та своєчасним для захисту національного виробника, – зазначила Олена Омельченко. – Особливо сьогодні, коли різко зросла вартість енергоресурсів для українського виробника, що додатково зробило національну промисловість неконкурентоспроможною порівняно з білоруською, оскільки ціна електроенергії займає левову частку у собівартості виробництва склотари».

За результатами антидемпінгового розслідування може бути введене антидемпінгове мито на імпорт склотари з Республіки Білорусь з метою відновлення справедливої конкуренції та захисту національного виробника від демпінгового імпорту. Антидемпінгове розслідування триватиме до 12 місяців.

Асоціація Підприємств Скляної Промисловості «Скло України» — громадська організація, що об’єднує українських виробників склотари, листового скла, скляного посуду, художнього скла, а також постачальників обладнання, матеріалів та послуг для скляної промисловості. Заснована у 1997 році. Члени Асоціації виробляють понад 80% склопродукції у країні.