Залишити заявку

«Ілляшев та Партнери» домоглися застосування попереднього антидемпінгового мита на імпорт сталевих кріплень з Китайської Народної Республіки

Дата новини: 27 травня 2020

Команда практики міжнародної торгівлі відомої юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» під керівництвом партнера Олени Омельченко домоглася застосування вперше за останні 20 років попередніх антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну сталевих кріплень походженням з Китайської Народної Республіки.

22 травня 2020 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прийняла рішення про застосування попереднього антидемпінгового мита у розмірі 19,75% щодо товару, що має такий опис: вироби з чорних металів, з різьбою, а саме: гвинти, болти та гайки, що класифікуються за кодами 7318 15 69 90, 7318 15 81 90, 7318 15 89 90, 7318 15 90 90, 7318 16 91 90, 7318 16 99 90 згідно з УКТЗЕД походженням з Китайської Народної Республіки.

Застосування попередніх антидемпінгових заходів є вкрай рідкісним проміжним результатом у практиці проведення антидемпінгових розслідувань в Україні. Востаннє подібні заходи запроваджувались Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі ще в 2000 році. «Застосування подібних заходів є результатом своєчасного реагування Урядом України на прояви недобросовісної конкуренції китайських виробників на ринку кріплень в Україні та дозволить національним виробникам розпочати роботу над усуненням наслідків демпінгового імпорту товару з Китаю, – прокоментувала рішення Олена Омельченко. – Дане рішення є вкрай важливим для вітчизняної промисловості в умовах світових торгових війн та економічної кризи. Ми раді, що Мінекономіки та Міжвідомча комісія реагують на проблеми бізнесу та готові приймати вкрай важливі рішення, необхідні для збереження робочих місць в країні».

Попереднє антидемпінгове мито застосовується строком на чотири місяці та нараховуватиметься з дня опублікування рішення Міжвідомчої комісії в газеті «Урядовий кур’єр». Попереднє антидемпінгове мито стягуватиметься митними органами незалежно від сплати інших податків і зборів (обов’язкових платежів). Застосування попередніх антидемпінгових заходів не буде створювати перешкод для здійснення митного оформлення товару.

Дане рішення сприятиме встановленню справедливої конкуренції на українському ринку, а також збільшенню виробництва і реалізації продукції національними товаровиробниками, збереженню наявних і збільшенню нових робочих місць, збільшенню майбутніх інвестицій в українську промисловість.

Нагадаємо, що рішення про порушення та проведення антидемпінгового розслідування за результатами розгляду скарги ПрАТ «Дружківський завод металевих виробів», підготовленої командою практики міжнародної торгівлі ЮФ «Ілляшев та Партнери», було прийняте Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі 02 грудня 2019 р.