Залишити заявку

«Укроборонпром» врегулював питання поділу посад президента та генконструктора ДП «Антонов» у новій редакції статуту – юрист

Дата публікації: 22 червня 2015

Джерело: «Інтерфакс»

Державний концерн «Укроборонпром» підготував нову редакцію статуту держпідприємства «Антонов» (Київ) за яким поділ посад президента і генерального конструктора ДП повинно позитивно відбитися на розвитку провідного українського розробника і виробника авіатехніки України, вважає Роман Марченко – старший партнер юридичної фірми «Ілляшев та Партнери», що обслуговує діяльність підприємства.

«Згідно з новим статутом ДП, що знаходиться в стадії реєстрації, президент відповідатиме за економіку і виробництво, генеральний конструктор – за конструкторську діяльність. Ця практика не нова: вона існувала на підприємстві з часів заснування авіагіганту», – сказав Р.Марченко агентству «Інтерфакс Україна» у вівторок.

Уточнюючи ситуацію з новим керівником ДП «Антонов», юрист пояснив: «У рамках переходу ДП «Антонов» з управління Міністерства економічного розвитку і торгівлі в управління «Укроборонпрому», що завершився минулого тижня, держконцерн, що логічно, провів зміну керівництва. До моменту проведення конкурсного відбору керівника стратегічного підприємства в.о. президента-генерального конструктора Дмитра Ківу, що був затверджений МЕРТ на цій посаді в лютому, замінив в.о. президента-генерального конструктора Михайло Гвоздєв».

«Враховуючи, що в умовах фактичного військового конфлікту з колишнім основним замовником і партнером в авіабудуванні ефективність роботи підприємства в значній мірі залежить від кількості держзамовлень, призначення на посаду керівника ДП «Антонов “народного депутата з пропрезидентської політичної сили підвищує шанси на отримання підприємством додаткового бюджетного фінансування та реалізації держпрограм. Т. е., є надія на успішне і цивілізоване лобіювання інтересів держпідприємства», – сказав Р.Марченко.

Разом з тим співрозмовник агентства зазначив, що конкурс на призначення керівника ДП «Антонов», а саме президента, ніхто не відміняв.

«Конкурс відбудеться, його організатором тепер виступили не МЕРТ, а Укроборонпром». Зрозуміло, що і умови конкурсу, і його учасники будуть іншими», – уточнив він.

За даними юриста, посада генерального конструктора ДП «Антонов» збережена за Д. Ківою.

«Дмитро Ківа – цінний фахівець, який має величезний досвід роботи і контакти як в Україні, так і за кордоном. Рішення про збереження за ним посади генерального конструктора – це безсумнівний плюс. Потрібно вітати спадкоємність кадрів: будь-яка якісна еволюція краще хаосної революції», – сказав він.

Юрист також уточнив, що позов, поданий раніше до МЕРТ профспілками ДП «Антнов» до Адміністративного суду м. Києва, у зв’язку з проведеною відомством в березні зміною статуту ДП без узгодження з трудовим колективом ДП «Антонов», був відкликаний, а судове провадження припинене.