Залишити заявку

Нова процедура реєстрації права власності може пожвавити ринок нерухомості

Дата публікації: 16 січня 2013

Максим Копейчиков, партнер, адвокат

Джерело: БІЗНЕС № 1-2 (1040-1041) від 14.01.2013

У перший день нового року всіх українців чекає приємний сюрприз – буде змінена звична процедура реєстрації прав власності на нерухомість. Українцям, які вирішили купити, продати або обміняти квартиру чи будинок, більше не потрібно буде вистоювати багатогодинні черги в Бюро технічної інвентаризації. Реєструвати право власності зможе будь-який нотаріус, строки проведення процедури скоротяться. Разом з тим, протягом перехідного періоду можуть виникнути деякі труднощі технічного і юридичного характеру.

Відстрочена реформа

Нова процедура реєстрації права власності на нерухоме майно спочатку мала набути чинності 01.01.2012. Однак оскільки у відведений час не було вирішено низку організаційних питань, реформу вирішили відкласти до 01.01.2013. Сьогодні окремі експерти вважають, що суть реформи зводиться до того, що функції комунальних підприємств «Бюро технічної інвентаризації» з реєстрації прав власності передаються органам Державної реєстраційної служби та структурним підрозділам територіальних органів Міністерства юстиції України. Проте це не зовсім так, оскільки кардинально змінюється процедура реєстрації права власності на об’єкти нерухомості.

На новий лад

Підставою для проведення реформи став той факт, що до теперішнього часу в нашій країні існує так звана подвійна реєстрація. Відповідно до положень чинного законодавства людина, яка купує квартиру, після засвідчення нотаріусом угоди купівлі-продажу та реєстрації такої угоди в Державному реєстрі правочинів, повинна після цього звернутися до БТІ, щоб зареєструвати право власності.