Дата публікації: 4 червня 2015
Максим Копейчиков, партнер, адвокат
Джерело: «Экономічна правда»
Схеми приховування кінцевих бенефіціарів, хоча в цілому і можливі, але стануть більш дорогими і більш складними в реалізації.
Таку думку «Економічній правді» висловив адвокат, партнер юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» Максим Копейчиков.
За його словами, власники банків намагаються не афішувати свій зв’язок з фінустановою з різних причин.
«Хтось боявся того, що у нього «відіжмуть» банк, хтось не хотів витрачати гроші на узгодження в НБУ і Антимонопольному комітеті», – сказав Копейчиков.
Він також зазначив, що досі власники використовували різні лазівки для того, щоб приховати свій зв’язок з банком.
«Найбільш поширеною практикою було володіння через нерезидентські структури з закритою інформацією про бенефіциарних власників або «розкидання» акціонерного капіталу між 11-12 міноритарними власниками», – заявив юрист.
«Настрої нової команди в НБУ достатньо серйозні – крім роботи з нормативною базою співробітники Нацбанку копітко вивчають документи, що подаються, і використовують весь свій професіоналізм для забезпечення єдності підходів і забезпечення достатньої прозорості структури власності українських банків», – сказав Копейчиков.
На думку експерта, схеми приховування кінцевих бенефіціарів, хоча в цілому і можливі, але стануть більш дорогими і більш складними в реалізації.
Він також зазначив, що санкції передбачені постановою НБУ за порушення прозорості структури власності банків, є достатніми для того, щоб задуматися про доцільність збереження колишніх моделей.