Залишити заявку

Проблеми багатьох українських банків пов’язані з тим, що вони кредитували бізнес своїх засновників

Дата публікації: 14 листопада 2013

Джерело: «РБК-Україна»

Проблеми багатьох українських банків пов’язані з тим, що ці банки активно кредитували різні, не завжди успішні бізнес-проекти своїх засновників. Про це розповів партнер юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» Максим Копейчиков.

За словами адвоката, особливістю банківської системи не лише України, але й низки інших пострадянських держав є те, що фінансові установи активно кредитують компанії, афілійовані з їх засновниками.

«На перший погляд, компанії, які отримують величезні кредити, не мають нічого спільного з засновниками банків. Але після аналізу всього ланцюжку стає зрозуміло, хто насправді отримує банківський кредит. Така схема використовується для обходу ліміту на видачу кредитних коштів для інсайдерів банків», – уточнив Копейчиков.

На думку партнера юридичної фірми «Ілляшев та Партнери», такі механізми кредитування можуть негативно позначитися на ліквідності банку, і в Україні достатньо підтверджень цьому.
«Сьогодні багато банків зазнають певних труднощів зі стягненням заборгованості за кредитами, наданими компаніям, які контролюють колишні засновники фінустанов», – підсумував юрист.