Залишити заявку

Олена Омельченко виступила на слуханнях Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку

Дата новини: 19 червня 2024

Олена Омельченко, партнер, адвокат, керівник практики міжнародної торгівлі юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» виступила з доповіддю на нараді Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку «Інструменти торгового захисту», що відбулася 17 червня 2024 року в Києві.

На заході за участі народних депутатів України, представників Міністерства економіки України, членів Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, представників галузевих асоціацій, національних виробників та юридичних радників розглядався стан застосування інструментів торгового захисту з боку Міністерства економіки України в умовах воєнного стану.

У своєму виступі Олена Омельченко відзначила підвищення попиту національних виробників щодо захисту внутрішнього ринку від демпінгового імпорту та висловила підтримку роботи Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі у цьому напрямку. «Українські виробники очікують, що Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі оперативно розлядатиме скарги і розпочне застосовувати попередні заходи, оскільки в умовах воєнного стану бізнес не може чекати по 1,5-2 роки на завершення повної процедури розслідування, – наголосила Олена Омельченко. – Крім того, існують непоодинокі приклади обходу заходів, застосованих до демпінгового імпорту, через треті країни, що завдає значної шкоди національним виробникам і призводить до значних недоплат в Державний бюджет України. Боротьба з цим порушенням законодавства потребує активізації взаємодії Мінекономіки, Державної митної служби України з посольствами України за кордоном».

На нараді Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Міністерство економіки України презентувало законопроєкти про застосування антидемпінгових, компенсаційних та захисних заходів щодо імпорту та представило стан справ у сфері торгового захисту.

Наразі Україна запровадила 35 антидемпінгових та інших заходів. Для порівняння, за даними СОТ, США застосовують 520 антидемпінгових заходів, Індія – 337, Бразилія – 175, Туреччина – 145, Китай – 141, Аргентина – 137, ЄС – 130. У Комітеті Верховної Ради України з питань економічного розвитку наголошують, що процедури антидемпінгових розслідувань в інтересах українських виробників мають бути спрощені та прискорені.