Залишити заявку

Вадим Кізленко виступив на online-марафоні «Забезпечення належними та допустимими доказами процедури відшкодування збитків, завданих військовою агресією РФ»

Дата новини: 2 вересня 2022

Вадим Кізленко, радник, адвокат та арбітражний керуючий ЮФ «Ілляшев та Партнери», заступник голови Комітету Асоціації адвокатів України з банкрутства, виступив на online-марафоні «Бізнес в умовах воєнного стану. Забезпечення належними та допустимими доказами процедури відшкодування збитків, завданих військовою агресією РФ». Захід пройшов 2 вересня 2022 року, організатор – Асоціація адвокатів України.

Вадим Кізленко наголосив, що законодавство стосовно компенсації збитків, заподіяних військовою агресією РФ, динамічно розвивається. Наразі у Верховній Раді України зареєстровано декілька профільних законопроектів, вже діють Постанови КМУ та профільних міністерств.

«У збиранні належних та допустимих доказів зацікавлені, перш за все, фізичні та юридичні особи, майно яких вже постраждало або може постраждати. Тому про збір доказів доцільно потурбуватись не після, а до нанесення майнової шкоди воєнними діями країни-агресора. Перш за все, потрібно впорядкувати правовстановлюючі документи на майно. Якщо майно вже постраждало, важливо правильно зафіксувати цей факт. Доказова база матиме вирішальне значення для компенсації збитків та визначення їх розміру», – зауважив Вадим Кізленко.

Учасники марафону обговорили доказову базу в міжнародному та національному механізмі відшкодування збитків, завданих РФ в Україні, експертне та методичне забезпечення діяльності щодо встановлення збитків, а також проблеми визнання поданих відомостей про пошкоджене майно доказами в судовому процесі.

Оnline-марафон Асоціації адвокатів України – майданчик, створений для комунікації між адвокатами, суддями, представниками державних органів та бізнесу з метою обговорення актуальних правових проблем та шляхів їх вирішення.