Залишити заявку

Апеляційний суд залишив у силі антидемпінгові мита на імпорт цементу в Україну з РФ, Білорусі та Молдови

Дата новини: 11 червня 2021

9 червня 2021 року Шостий апеляційний адміністративний суд підтвердив рішення Окружного адміністративного суду м. Києва відмовити в скасуванні антидемпінгових мит щодо імпорту цементу в Україну, встановлених Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі (МКМТ) у травні 2019 року.

Таким чином, апеляційний суд визнав необхідність захисту порушених прав національних виробників цементу в Україні від демпінгового імпорту товару в Україну, який допускався виробниками цементу Російської Федерації, Республіки Білорусь та Республіки Молдова та наносив значної шкоди національним товаровиробникам.

Нагадаємо, що рішення МКМТ встановлює антидемпінгові мита терміном на п’ять років для імпорту клінкерів цементних і портландцементу походженням з РФ, Білорусі та Молдови. Зокрема, для продукції з Білорусі розмір мита становить 57, 03%, із РФ – 114,95%, Молдови – 94,46%.

У 2019 році холдинг «Білоруська цементна компанія» та українські імпортери його продукції, імпортери товару з Республіки Молдова звернулися до суду з позовами про визнання протиправним та скасування рішення МКМТ №АД-417/2019/441103 від 21 травня 2019 року. Рішення МКМТ було оскаржено до суду в частині застосування антидемпінгових заходів до товару з Білорусі та Молдови, шляхом подання декількох позовів. Окружний адміністративний суд м. Києва об’єднав позови в одне провадження під єдиним номером № 640/11242/19.

12 січня 2021 року Окружний адміністративний суд м. Києва відмовив керуючій компанії холдингу «Білоруська цементна компанія», а також імпортерам її продукції, імпортерам товару з Республіки Молдова у задоволенні всіх позовних вимог за всіма позовами про скасування антидемпінгових мит щодо імпорту цементу до України.

Юридична фірма «Ілляшев та Партнери» захищала інтереси національних товаровиробників – ПрАТ «Дікергофф Цемент Україна», ПрАТ «Кривий Ріг Цемент», ПАТ «Подільський Цемент» (група компаній CRH Ukraine) і ПрАТ «Івано-Франківськцемент» – у цьому судовому процесі в якості третіх осіб без самостійних вимог на стороні відповідачів.

Над проєктом працювали партнер Олена Омельченко, радники Валерія Гудій та Олег Трохимчук, адвокат Олексій Горбатюк.