Залишити заявку

Суд відмовив у скасуванні антидемпінгових мит щодо імпорту цементу до України

Дата новини: 14 січня 2021

12 січня 2021 року Окружний адміністративний суд м. Києва відмовив керуючій компанії холдингу «Білоруська цементна компанія», а також імпортерам її продукції ТОВ «Бєлбудматеріали-Україна», ТОВ «Пиломатеріали-Сервіс», ТОВ «БК «Комфорт-Буд» у задоволенні всіх позовних вимог за всіма позовами про скасування антидемпінгових мит щодо імпорту цементу до України. Юридична фірма «Ілляшев та Партнери» захищає інтереси національних товаровиробників – ПрАТ «Дікергофф Цемент Україна», ПрАТ «ХайдельбергЦемент Україна», ПАТ «Подільський Цемент» (група компаній CRH Ukraine) і ПрАТ «Івано-Франківськцемент» – у цьому судовому процесі в якості третіх осіб.

Таким чином, суд визнав необхідність захисту порушених прав національних виробників цементу в Україні від демпінгового імпорту товару в Україну, який допускався виробниками цементу Російської Федерації, Республіки Білорусь та Республіки Молдова та наносив значної шкоди національним товаровиробникам. Справа слухалась понад 1,5 роки.

Нагадаємо, що у 2019 році компанія холдингу білоруського товаровиробника та імпортери звернулися до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовами про визнання протиправним і скасування Рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) від 21.05.2019 року № АД-417/2019/441103 про застосування строком на п’ять років остаточних антидемпінгових мит щодо імпорту цементу в Україну, зокрема клінкерів цементних і портландцементу походженням з Російської Федерації, Республіки Білорусь та Республіки Молдова. Для портландцементу та клінкеру походженням з Республіки Білорусь розмір мита був встановлений на рівні 57,03%.

Рішення МКМТ було оскаржено до ОАС м. Києва в частині застосування антидемпінгових заходів до товару з Білорусі та Молдови, шляхом подання декількох позовів. Окружний адміністративний суд м. Києва об’єднав позови в одне провадження під єдиним номером № 640/11242/19.

Предметом спору у справі було визнання протиправним та скасування рішення МКМТ, визнання протиправними дій Мінекономрозвитку України та зобов’язання МКМТ прийняти рішення про припинення антидемпінгового розслідування. Національні виробники вступили у справу третіми особами без самостійних вимог на стороні відповідачів.

Над проєктом працювали партнер Олена Омельченко, радники Валерія Гудій та Олег Трохимчук, юрист Олексій Горбатюк.