Залишити заявку

Санація державного «Сумихімпром» продовжена на півроку

Дата новини: 1 березня 2016

Харківський апеляційний господарський суд підтвердив рішення Господарського суду Сумської області про продовження санації ПАТ «Сумихімпром» на 6 місяців – до 8 червня 2016 р.

indexПри цьому продовження санації апеляційний суд мотивував нижчезазначеним (цитата): «… простежується тенденція до зменшення збитковості підприємства в 2014 році і виходу на прибутковість у 2015. За результатами своєї діяльності за 9 місяців 2015 року ПАТ «Сумихімпром» наростило свою прибутковість, отримавши в 2015 році позитивний результат».

ПАТ вдалося зберегти потенціал одного з найбільших підприємств хімічної галузі країни: за час банкрутства не проданий жоден об’єкт виробничого фонду. Понад 4 тис. працівників без затримок отримують зарплату, що перевищує середню по Сумській області. Підприємство займає третє місце в м. Суми за розміром відрахувань до місцевого бюджету. За період санації тільки на капітальні інвестиції було витрачено понад 120 млн грн., на поточні ремонти – понад 150 млн грн., до бюджетів усіх рівнів та соціальних фондів було перераховано податків і зборів на суму понад 320 млн грн.

«Продовження процедури санації – єдиний спосіб запобігти банкрутству «Сумихімпрома», майже на 100% державного підприємства, що має стратегічний статус для хімічної галузі України, – заявив розпорядник майна ПАТ «Сумихімпром», старший партнер відомої юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» Роман Марченко. – Нашим поточним завданням є якнайшвидше затвердження плану санації, виконання якого дозволить остаточно вивести підприємство з кризи».

Підготовлений план санації підприємства передбачає збереження його цілісного майнового комплексу і робочих місць, продовження виплати податків і зборів, нарощування виробництва продукції. У той же час, план не передбачає участі зовнішнього інвестора, підприємство залишається у держвласності. Раніше план санації був погоджений комітетом кредиторів і загальними зборами кредиторів. Для початку виконання план санації підлягає затвердженню Фондом держмайна і Господарським судом Сумської області.

Нагадаємо, процедуру банкрутства ПАТ «Сумихімпром» розпочато в 2011 р. Загальна сума заборгованості держпідприємства перед кредиторами становить близько 1,4 млрд грн.

ПАТ «Сумихімпром» – ключове підприємство хімічної галузі України, входить до списку ТОП-100 найбільших державних підприємств. Компанія виробляє близько 50 видів хімічної продукції, основні з яких – комплексні хімічні добрива (близько 53% продажів) і діоксид титану (близько 40% продажів). Продукція підприємства використовується в сільському господарстві, будівництві, лакофарбовій промисловості.