Залишити заявку

Олена Омельченко виступила модератором сесії «Торгові війни і їхній вплив на світову економіку» на Київському міжнародному економічному форумі

Дата новини: 8 листопада 2019

Олена Омельченко, партнер, керівник практики міжнародної торгівлі ЮФ «Ілляшев та Партнери», виступила модератором сесії «Торгові війни і їхній вплив на світову економіку» на шостому Київському міжнародному економічному форумі, що проходив 8-9 листопада 2019 року в Києві. Сесія була присвячена обговоренню інституційної та структурної реформи глобального торговельного співробітництва.

«2019 рік був відзначений новими викликами в міжнародній торгівлі, – зазначила Олена Омельченко. – Україна не змогла виграти ініційовані справи в органі з врегулювання спорів СОТ. США як і раніше блокують призначення арбітрів в Апеляційний орган СОТ, що знижує ефективність міжнародної системи врегулювання торговельних спорів. Обговорюється питання про можливість виходу США з СОТ, США і ЄС обмінюються взаємними претензіями, триває протистояння США і Китаю, і Китай шукає нові ринки для збуту своїх товарів. Це в перспективі позначиться на багатьох країнах. Очевидною є криза СОТ, і все частіше держави-члени організації порушують питання про її реформування. Більшість міжнародних експертів схиляються до того, що поточні торговельні війни були розв’язані з метою домогтися перерозподілу ринків у міжнародному масштабі».

У дискусії взяли участь: головний економіст і директор департаменту економічних досліджень і статистики СОТ Роберт Купман; Тарас Качка, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства – торговий представник України; заступник Міністра закордонних справ Італії Манліо Ді Стефано; директор з економіки та фінансів, член правління «Інтерпайп» Денис Морозов; радник Голови правління МХП Дмитро Лось; заступник Голови Ради корпорації «Алеф» Станіслав Віленський; президент Української асоціації Римського клубу Віктор Галасюк.

Київський міжнародний економічний форум (КМЕФ) – провідна міжнародна платформа, де аналізують та обговорюють перспективи розвитку української та глобальної економіки, бізнесу, підприємництва, а також визначають їхній вплив на політику і суспільство. Щорічно форум збирає відомих економістів, бізнесменів, інвесторів та експертів з більш ніж 30 країн світу.