Залишити заявку

Олександр Руденко провів вебінар про особливості валютного регулювання та фінмоніторингу в 2024 році

Дата новини: 5 квітня 2024

Олександр Руденко, радник юридичної фірми «Ілляшев та Партнери», провів 28 березня 2024 року вебінар на тему «Валютне регулювання та фінмоніторинг у 2024: ключові тренди для бізнесу». Організатор заходу – освітня платформа для підприємців SME ONLINE Hub, створена проєктом Unlimit Ukraine Європейської Бізнес Асоціації (EBA) і Райффайзен Банку.

Олександр Руденко розповів про чинні валютні обмеження на період воєнного стану, останні зміни та ключові тенденції, на які бізнесу варто звернути увагу. Олександр поділився з учасниками семінару останніми тенденціями щодо пом’якшення вимог до повернення валютних позик нерезидентам, а також можливостей щодо виплати дивідендів нерезидентам. Олександр звернув увагу на актуальні зміни щодо застосування окремих індикаторів підозрілості фінансових операцій банками, зокрема, щодо впровадження нових вимог та порядку перевірки банками фінансової можливості клієнта здійснювати заявлений обсяг фінансових операцій на місяць.

«Під час аналізу фінансових операцій клієнта банки звертають увагу на значні зміни в обсягах фінансових операцій, що здійснюються за рахунками клієнта, та перевищення максимальної суми фінансових операцій, заявленої клієнтом на місяць. У такому випадку банк зобовязаний протягом 10 робочих днів проаналізувати фінансові можливості клієнта здійснювати відповідні фінансові операції та за потреби з’ясувати причини перевищення раніше заявленої суми на місяць», – зазначив Олександр Руденко.

Додатково Олександр Руденко звернув увагу на окремі особливості реалізації санкцій банками, а також вимог та правил щодо встановлення кінцевого бенефіціарного власника клієнтів.

Участь у вебінарі взяли понад 120 представників бізнесу – учасників проєкту SME ONLINE Hub.

SME Hub – інтенсивна освітня програма, яка дозволяє власникам малого і середнього бізнесу отримати необхідні знання та практичні навички для успішного ведення свого бізнесу в Україні та за кордоном від професіоналів з великих корпорацій.