Залишити заявку

Микола Скворцов виступив на семінарі «Морський бізнес та тренди у морському праві 2021»

Дата новини: 30 серпня 2021

Адвокат Одеського офісу «Ілляшев та Партнери» Микола Скворцов виступив з доповіддю «Практика позасудового захисту інтересів судновласників у разі тимчасового вилучення товарів, завантажених на судно. Взаємодія з Радою бізнес-омбудсмена» на семінарі «Морський бізнес та тренди у морському праві 2021», який відбувся 27 серпня 2021 року в Одесі. Організаторами щорічного заходу стали відділення Асоціації правників України в Одеській області, Комітет з морського права Асоціації адвокатів України та Комітет з транспортного права Ради адвокатів Одеської області.

У своєму виступі Микола Скворцов поділився успішним досвідом ведення справи щодо фактичного затримання судна єгипетського судновласника в Бердянському морському порту у зв’язку зі складанням протоколу про порушення митних правил інспектором Дніпровської митниці щодо вантажу на борту.

«У результаті оперативно вжитих заходів, включаючи залучення Ради бізнес-омбудсмена, вдалося у позасудовому порядку домогтися від митного органу фактичного вилучення із судна 5500 тонн пшениці, – зазначив Микола Скворцов. – Таким чином, судновласнику вдалося істотно мінімізувати збитки, пов’язані з простоєм судна».

Микола наголосив на необхідності своєчасного звернення за правовою допомогою в подібних випадках і закликав колег активно використовувати такий інструмент позасудового захисту інтересів бізнесу перед державними органами як Рада бізнес-омбудсмена.

Учасники семінару також обговорили інші проблеми судновласників під час суднозаходів в українські порти, особливості арешту й звільнення суден у країнах Чорного моря, практичні кейси під час перевірок та обшуків у морських портах, проблеми правового статусу морських агентів і тенденції у правовому регулюванні підготовки, дипломування та працевлаштування моряків.

Спікерами заходу виступили юристи провідних юридичних фірм України, що спеціалізуються в морському праві.