Залишити заявку

ЮФ «Ілляшев та Партнери» успішно захистила права інтелектуальної власності на препарат «Окомістин» компанії «Мегаінфарм ГмбХ»

Дата новини: 24 квітня 2015

21 квітня Вищий господарський суд України залишив без змін рішення Господарського суду м. Києва від 25.12.2014 року та постанову Київського апеляційного господарського суду від 27.02.2015 року за позовом компанії «Мегаінфарм ГмбХ» (Австрія) проти Міністерства охорони здоров’я України, ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця», ДП «Державний експертний центр МОЗ України» про визнання недійсною державної реєстрації лікарського засобу, що є об’єктом патентної охорони компанії «Мегаінфарм ГмбХ» на винахід «Очний антисептик» і несанкціонованої копією оригінального препарату «Окомістин» компанії «Мегаінфарм ГмбХ» (реєстраційне посвідчення № UA/7537/01/01, наказ МОЗ №159 від 05.03.2014 року). Препарат є єдиним антисептиком, ефективним проти всіх можливих мікроорганізмів, що викликають інфекційно-запальні захворювання ока і носоглотки. Препарат був зареєстрований в декількох країнах Європи. В Україні його виробництвом займається ПАТ «Фармак».

Крім того, що генеричний препарат заявлявся до реєстрації як повний аналог препарату Окомістин, тотожний йому за всіма показниками якості та ефективності, в ході судового розгляду була проведена судова експертиза, яка також встановила еквівалентність цього генерику оригінальному препарату «Окомістин» («Мегаінфарм ГмбХ») і, відповідно, використання істотних ознак формули винаходу «Очний антисептик».

Після проведення ретельного аналізу, всіх обставин виникнення спору, а також здійснення оцінки всіх доказів у справі, Господарський суд м. Києва задовольнив позовні вимоги компанії «Мегаінфарм ГмбХ», зокрема, державна реєстрація генеричного препарату була визнана недійсною, в результаті чого компанія «Мегаінфарм ГмбХ», як власник патенту на винахід «Очний антисептик», має виключне право на ЛЗ «Окомістин», виробництво якого в Україні розміщено на ПАТ «Фармак».