Залишити заявку

Ірина Кириченко виступила з доповіддю на IV Міжнародному форумі з інтелектуальної власності

Дата новини: 8 червня 2017

ipf-logoІрина Кириченко, юрист «Ілляшев та Партнери», патентний повірений України, виступила на сесії «Міжнародна охорона прав інтелектуальної власності» IV Міжнародного форуму з інтелектуальної власності, що відбувся 7 червня в Києві.

У своїй доповіді «Захист інтелектуальної власності vs Технічний прогрес. Якими будуть патентні війни майбутнього» Ірина Кириченко відзначила, що право на медичне обслуговування, так як і право на доступність лікарських засобів є основоположними правами людини. За її словами, в суспільстві склалась тенденція, що оригінальні лікарські засоби призначені для багатих, а генерики – для бідних. «Увесь світ іде шляхом «підлаштування» лікарського засобу до конкретної людини, при цьому 2 млрд людей не мають доступу до найпростіших лікарських препаратів», – зауважила Ірина Кириченко.

Говорячи про долю інновацій в Україні, вона зазначила, що критичне значення має стаття 31 ТРІПС – примусове ліцензування за умови виконання певних умов. Пані Кириченко підкреслила, що примусове ліцензування необхідне у випадках надзвичайної ситуації, для громадського некомерційного використання, або коли використання дозволено з метою впливу на антиконкурентну практику.

Ірина Кириченко має 16-річний досвід захисту прав інтелектуальної власності в судовому порядку. Серед останніх проектів Ірини: представництво інтересів провідних світових фармацевтичних компаній АТ «Гріндекс» (Латвія), ВАТ «Ніжфарм», Такеда (Японія), Мегаінфарм ГмбХ (Австрія), Ферон (РФ) в судових спорах про захист їх патентних прав, а також прав на торговельні марки – назви лікарських засобів Мілдронат, Кардіомагніл, Хондроксид, Віферон.

Ірина рекомендована міжнародними довідниками The Legal 500 – EMEA 2017 та Chambers Europe 2017 як один з провідних українських юристів у сфері інтелектуальної власності.

Про захід

Форум IPF 2017 відвідало понад 250 юристів, що спеціалізуються на захисті прав інтелектуальної власності, юрисконсультів, патентних повірених, судових експертів, суддів, представників державних органів. Захід організовано видавництвом «Юридична практика».