Залишити заявку

Керівник практики міжнародної торгівлі «Ілляшев та Партнери» проведе семінар з українськими дипломатами

Дата новини: 14 липня 2021

Партнер, керівник практики міжнародної торгівлі юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» Олена Омельченко проведе 22 липня 2021 року з українськими дипломатами робочий семінар, присвячений інструментам торговельного захисту, що дозволені правилами СОТ.

Міністерство закордонних справ України з метою просування українських товарів на зовнішніх ринках запросило Олену Омельченко для обміну досвідом у практиці торговельного захисту в Україні та за кордоном.

«За минулі роки Україна досягла успіхів у захисті внутрішнього ринку, – говорить Олена Омельченко. – Однак українські експортери залишаються вразливими перед зовнішніми загрозами. Прагнення українських дипломатів мати платформу для обміну досвідом у практиці торговельного захисту відповідає сучасним потребам експортерів і запиту суспільства на активну економічну політику України на зовнішній арені».

За словами Олени Омельченко, торговельні партнери України активно захищають вітчизняних виробників шляхом проведення торгових розслідувань і застосування різноманітних механізмів торговельного захисту. Станом на липень 2021 року щодо українського експорту діють 37 заходів торговельного захисту: 33 антидемпінгові мита, 3 захисні та 1 додаткове мито. Найбільша кількість чинних заходів застосована США (7), Євразійським економічним союзом (6), Мексикою (5) і Канадою (3). Дев’ять з раніше імплементованих заходів щодо широкого переліку товарів металургійної галузі знаходяться на етапі перегляду з метою продовження.

«Чотирнадцять держав-членів СОТ, включаючи об’єднання і союзи, обкладають українські товари антидемпінговими та/або спеціальними митами, – зазначила Олена Омельченко. – Крім уже діючих заходів, у низці країн ініційовані нові розслідування, за результатами яких список обмежень може поповнитися».