Залишити заявку

«Ілляшев та Партнери» захистили інтереси вітчизняних виробників ПВХ-профілів

Дата новини: 7 листопада 2022

Команда практики міжнародної торгівлі юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» під керівництвом партнера Олени Омельченко захистила інтереси вітчизняних виробників ПВХ-профілів.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі 2 листопада 2022 року прийняла рішення про припинення спеціального розслідування щодо імпорту в Україну ПВХ-профілів незалежно від країни походження та експорту без застосування спеціальних заходів, що було порушене у відповідності до раніше прийнятого Комісією рішення від 27.08.2021 № СП-504/2021/4411-03.

Влітку 2022 року в інтересах вітчизняних виробників ПВХ-профілів в Україні юристи ЮФ «Ілляшев та Партнери» ініціювали звернення до Мінекономіки та Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі з проханням завершити спеціальне розслідування щодо імпорту в Україну ПВХ-профілів, що було порушене за їх заявою, за умови розблокування доступу до світового ринку сировини, зокрема, полівінілхлориду, щодо імпорту в Україну якого діяло спеціальне мито на рівні 12% від митної вартості.

В результаті, разом з прийняттям рішення про завершення спеціального розслідування, Комісія прийняла рішення про зупинення дії спеціальних заходів, застосованих відповідно до рішення Комісії від 20.11.2020 № СП-466/2020/4411-03 «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну полімерних матеріалів незалежно від країни походження та експорту», до закінчення строку дії воєнного стану в Україні.

Враховуючи великий попит саме на віконну продукцію, тимчасове зупинення дії спеціального мита дасть можливість стабілізувати ринок вікон України.

«Суттєва зміна обставин на товарних ринках України та світу в цілому, що відбулась після повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України, спонукали Мінекономіки та Комісію до прийняття оперативних, winwin рішень, направлених на підтримку економічної активності в країні, – прокоментувала рішення Олена Омельченко. – Комісія задовільнила клопотання вітчизняних виробників ПВХ-профілів щодо завершення спеціального розслідування щодо імпорту в Україну ПВХ-профілів і призупинення дії спеціальних заходів щодо імпорту в Україну полімерних матеріалів незалежно від країни походження та експорту на період воєнного стану в країні, що дозволить значно зменшити собівартість виробництва кінцевої продукції».

Зупинення дії спеціальних заходів дозволить вітчизняним товаровиробникам ПВХ-профілів, ПВХ-труб, кабелів та багатьом іншим представникам різних галузей економіки зменшити собівартість виробництва кінцевої продукції, що, в свою чергу, дозволить покращити соціально-економічні показники діяльності таких підприємств та стати більш конкурентноздатними як на внутрішньому, так і на зовнішніх торгових ринках.