Залишити заявку

«Ілляшев та Партнери» домоглися позитивного для клієнтів рішення у справі про банкрутство на суму понад 1 млрд грн.

Дата новини: 2 травня 2023

Господарський суд міста Києва 24 квітня 2023 року закрив провадження у справі про банкрутство Сергія Тищенка – бенефіціара збанкрутілого «Фортуна-Банку».

Рішенням Господарського суду міста Києва у справі щодо банкрутства поставлено крапку – стягнення коштів з Сергія Тищенка буде проводитись кредиторами у повному обсязі поза межами процедури банкрутства. Загальний розмір кредиторської заборгованості перевищує 1 млрд грн.

Сергій Тищенко – перша в Україні фізична особа, за заявою якої було відкрито провадження у справі про банкрутство. Відповідне провадження Господарський суд міста Києва відкрив у 2019 році, тим самим запровадивши мораторій на задоволення вимог кредиторів. Постанову суду першої інстанції про введення у справі процедури реалізації майна та призначення керуючого реалізацією було оскаржено до Північного апеляційного господарського суду.

При апеляційному розгляді справи було встановлено, що на момент відкриття справи про банкрутство Сергій Тищенко перебував у шлюбі, який був зареєстрований у 2016 році на території Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії. Сергій Тищенко, всупереч вимогам Кодексу України з процедур банкрутства, не відобразив інформацію про дружину у декларації про майновий стан і приховав це від суду, що послужило однією з підстав для повернення справи на стадію реструктуризації боргів.

Апеляційний суд визнав доводи кредиторів обґрунтованими, скасував постанову про введення процедури реалізації майна та призначення керуючого реалізацією. Цією ж постановою Північний апеляційний господарський суд направив справу до суду першої інстанції для подальшого розгляду на стадії реструктуризації боргів та призначив новим керуючим реструктуризацією партнера юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» Євгена Соловйова.

За клопотанням керуючого реструктуризацією Господарським судом міста Києва було витребувано у Сергія Тищенка та інших осіб ряд документів щодо його майна та активів для перевірки повноти та достовірності даних декларації боржника, отримання вичерпної інформації про його майновий стан.

Вочевидь, не маючи змоги надати суду витребувані документи, у Сергія Тищенка залишився єдиний вихід – звернутися до Господарського суду міста Києва із клопотанням про закриття справи про своє банкрутство.

«Завдяки зусиллям команди «Ілляшев та Партнери» Сергію Тищенку не вдалося погодити реструктуризацію боргу на невигідних для кредиторів умовах. Тепер кредитори можуть позиватись до боржника в межах окремих судових процесів та вимагати стягнення боргів у повному обсязі», – зазначив радник «Ілляшев та Партнери» Вадим Кізленко.

Над проєктом працювали партнер «Ілляшев та Партнери» Євген Соловйов, радники Андрій Конопля та Вадим Кізленко під керівництвом старшого партнера Романа Марченка.

Раніше повідомлялося, що відносно Сергія Тищенка було відкрито справу про банкрутство на території Великої Британії та Північної Ірландії. Наразі активи Тищенка та його екс-дружини заарештовані Високим судом Лондона.