Залишити заявку

«Ілляшев та Партнери» захищають інтереси грецької компанії, що потерпіла від шахрайства з медичними масками в Одесі

Дата новини: 7 травня 2020

Юридична фірма «Ілляшев та Партнери» представляє інтереси потерпілої сторони – грецького постачальника медичної техніки і товарів – у резонансному кримінальному провадженні, відкритому Головним управлінням Національної поліції в Одеській області за фактом шахрайства з постачанням партії медичних масок.

Замовивши в лютому 2020 року у постачальника з Одеси медичні маски, грецька компанія втратила понад 100 тисяч доларів, так і не отримавши товар. Задіяні в шахрайській схемі компанія-постачальник, компанія-посередник і транспортна компанія виявилися фіктивними. Для надання інтернет-операціям легального вигляду було створено низку веб-сайтів, у тому числі портал для відстеження процесу доставки вантажу, на яких були використані неіснуючі адреси електронної пошти, та сфабриковані особи директорів.

«Уже відомо, що наш клієнт – не єдиний потерпілий у цій справі, – заявив адвокат, керівник Одеського офісу «Ілляшев та Партнери» Сергій Неділько. – Жертвами цієї злочинної групи також стали, щонайменше, дві компанії із Сінгапуру, які надали справі міжнародний резонанс, звернувшись за допомогою до сінгапурських парламентарів і в Посольство України в Сінгапурі. З огляду на можливі негативні наслідки для міжнародного іміджу України, Посольство оперативно направило відповідну ноту в органи Нацполіції для проведення розслідування».

Попередні результати розслідування свідчать про системний та масштабний характер злочинної діяльності. Спільно з правоохоронними органами ЮФ «Ілляшев та Партнери» був розроблений план проведення цілого комплексу слідчих дій, спрямованих на якнайшвидше повернення майна клієнта і притягнення винних осіб до відповідальності. «З огляду на масштаби діяльності шахраїв, рекомендуємо компаніям перед проведенням оплати незнайомим контрагентам проводити їхню ретельну юридичну перевірку», – підкреслив Сергій Неділько.