Залишити заявку

Суд оголосив обвинувальний вирок у справі про смерть пацієнтки внаслідок лікарської помилки

Дата новини: 15 квітня 2024

Солом’янський районний суд м. Києва 08 квітня 2024 року визнав винним лікаря столичної мережі приватних клінік у неналежному виконанні професійних обов’язків, що призвело до смерті пацієнта (ч. 1 ст. 140 КК України), та призначив йому покарання у вигляді 1,6 років позбавлення волі. Рішення суду є підставою для подання позову до медичного закладу про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої родині померлої пацієнтки.

Нагадаємо, у 2020 році 35-річна Анастасія Островська, дружина ексміністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі (2014-2016 рр.), проходила лікування у столичній мережі приватних клінік. Пацієнтка звернулась до медиків для проведення простої планової лапароскопічної операції з видалення каменів жовчного міхура. Після невдалого оперативного втручання, лікарями приватної медичної мережі протягом місяця було проведено ще три операції, що призвели до смерті пацієнтки.

З метою захисту прав потерпілих адвокати «Ілляшев та Партнери» ініціювали проведення власного розслідування для збору беззаперечної доказової бази та доведення справи до суду. Зокрема, була проведена клініко-експертна комісія МОЗ України з метою оцінки якості надання медичної допомоги та медичного обслуговування у мережі приватних клінік, а також комісійна судово-медична експертиза.

Досудове розслідування та розгляд судом справи по суті тривали три роки. Отримані докази та висновки експертиз допомогли довести вину медичного працівника, що є рідкісним результатом в цій категорії справ. У зв’язку із закінченням 3-річного строку давності лікар, визнаний судом винним у кримінальному правопорушенні, був звільнений від відбування покарання (ч. 5 ст. 74 КК України).

«Судове рішення відкриває нам можливість вимагати від клініки компенсації моральної та матеріальної шкоди для родини померлої, – зазначила адвокат з медичного права ЮФ «Ілляшев та Партнери» Алла Цимановська, яка представляла інтереси потерпілих. – Ми продовжимо боротьбу за права пацієнтів і підніматимемо питання щодо вжиття керівництвом мережі медичних клінік адміністративних заходів щодо усунення недоліків в наданні медичної допомоги пацієнтам стосовно неповної несвоєчасної діагностики, відсутності лабораторного та інструментального дослідження, відсутності додаткових методів дослідження (УЗД, рентгенодіагностика), недостатності консультативної допомоги висококваліфікованих спеціалістів, недооцінки важкості стану неадекватного об’єму і методу оперативного втручання, технічних дефектів при операції, відсутності профілактики можливих ускладнень тощо».

Над проєктом працювали адвокати Алла Цимановська та Володимир Адонін.