Залишити заявку

Суд завершив розгляд кримінальної справи проти лікарів відомої мережі приватних клінік

Дата новини: 3 квітня 2024

Солом’янський районний суд м. Києва завершив слухання резонансної справи, порушеної проти двох київських лікарів за обвинуваченням у неналежному виконанні професійних обов’язків медичними працівниками (ч. 1 ст. 140 КК України), що призвело до смерті пацієнта.

У 2020 році 35-річна Анастасія Островська, дружина ексміністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі (2014-2016 рр.), проходила лікування у столичній мережі приватних клінік. Пацієнтка звернулась до медиків для проведення простої планової лапароскопічної операції з видалення каменів жовчного міхура. Після невдалого оперативного втручання, лікарями приватної медичної мережі протягом місяця було проведено ще три операції, що призвели до смерті пацієнтки.

Досудове розслідування у справі за заявою родичів потерпілої тривало два роки. Розгляд судом справи по суті розпочався 29 березня 2023 року і тривав один рік.

На практиці, майже всі справи за ст. 140 КК України не закінчуються вироком, оскільки суди не встигають розглядати справи до сплину трирічного терміну, встановленого законом для притягнення до кримінальної відповідальності винних осіб.

«В юридичних колах і в спільності пацієнтів давно обговорюється питання щодо збільшення строку давності притягнення до кримінальної відповідальності за лікарські помилки, – зазначила адвокат з медичного права ЮФ «Ілляшев та Партнери» Алла Цимановська, яка представляє інтереси потерпілих. – Лише на отримання висновків комісійної судово-медичної експертизи – головного доказу лікарської помилки – потерпілим доводиться чекати до одного року. Коли ж справа нарешті доходить до суду, обвинувачені вживають всіх можливих заходів, щоб відкласти або перенести слухання і в подальшому подати клопотання про закриття провадження у зв’язку з закінченням 3-річного строку давності. В такій ситуації у пацієнтів та їхніх родин майже немає шансів на справедливість і правосуддя, лише одиниці справ проходять розгляд у встановлений законом строк. Ми сподіваємось, що справа Анастасії Островської, яка викликала такий широкий резонанс у суспільстві, примусить законодавців переглянути строки давності у сторону їх збільшення».

Наступне судове засідання у справі Анастасії Островської, на якому очікується оголошення вироку, відбудеться 08 квітня 2024 року.