Залишити заявку

Верховний Суд підтвердив незаконність рішення апеляційної інстанції у справі про банкрутство ПрАТ «АвтоКрАЗ»

Дата новини: 29 січня 2024

Верховний Суд скасував постанову Північного апеляційного господарського суду, якою було відмовлено у визнанні вимог ряду кредиторів у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства «АвтоКрАЗ», та направив справу на новий розгляд до суду апеляційної інстанції. Справа розглядалась Верховним Судом 16 жовтня 2023 року.

Так, на розгляді Господарського суду міста Києва з 2018 року перебуває справа про банкрутство ПрАТ «АвтоКрАЗ». Розпорядником майна підприємства-боржника  призначений радник, арбітражний керуючий, співкерівник практики банкрутства та фінансової реструктуризації ЮФ «Ілляшев та Партнери» Вадим Кізленко.

ПрАТ «АвтоКрАЗ» – єдиний в Україні виробник вантажівок, що має замкнутий технологічний цикл виробництва, та є стратегічно важливим для держави підприємством. На даний час підприємство перебуває у стані банкрутства, проте процедура ліквідації не призначалася — йде процедура розпорядження майном боржника, вживається комплекс заходів з відновлення платоспроможності. Зокрема, підприємство погасило більшу частину боргів по зарплаті.

У 2021 році суд затвердив реєстр вимог кредиторів ПрАТ «АвтоКрАЗ» та визначив черговість погашення їх вимог. Проте один з кредиторів – PKP ALPHATEX LTD – оскаржив ухвалу Господарського суду міста Києва в частині визнання вимог інших кредиторів задля збільшення процентної долі власних грошових вимог у процедурі банкрутства ПрАТ «АвтоКрАЗ». Північний апеляційний господарський суд ухвалив судове рішення, яким задовольнив апеляційну скаргу згаданого кредитора, частково скасував ухвалу суду першої інстанції та відмовив у визнанні кредиторських вимог ряду компаній (відмовив у включенні їх до реєстру вимог кредиторів боржника).

З метою захисту інтересів ПрАТ «АвтоКрАЗ», Вадим Кізленко звернувся з касаційною скаргою до Верховного Суду та надав обґрунтовані докази того, що апеляційний господарський  суд дійшов до хибного висновку про відсутність боргу окремих кредиторів виключно з формальних підстав. До того ж, справа в апеляційному суді була розглянута неповноважним складом суду.

Верховний Суд погодився з доводами Вадима Кізленка, скасував рішення апеляційної інстанції та направив справу на новий розгляд до Північного апеляційного господарського суду.

Раніше юридична фірма «Ілляшев та Партнери» повідомила про захист інтересів готелю «Салют» у Верховному Суді в судовому спорі з Національним банком України.