Залишити заявку

Яким був 2022 рік для юридичного ринку України?

Дата публікації: 29 грудня 2022

Михайло Ілляшев, керуючий партнер
Джерело: «Юридична Газета»

Україна сильно постраждала від агресії, яка, на жаль, все ще триває. Звісно, ринок юридичних послуг існує в тих реаліях, що і країна. Частина людей виїхала з країни: дехто – тимчасово, а дехто – назавжди. А люди – це найголовніший ресурс юридичних фірм. Якщо говорити про збереження ресурсу, то, звісно, його частково втрачено. Може йтися лише про те, хто втратив його істотно, а хто – ні. Тут, на мою думку, важливо зазначити, що, оцінюючи реальний наявний ресурс, варто насамперед враховувати ту частину колективу, яка вже повернулася в Україну та хоча б час від часу з’являється в офісі.

Ми всіляко заохочуємо людей повертатись, адже заради цього – щоб ми могли працювати, щоб Україна жила – ЗСУ боронять нашу країну на фронті.

Кожна юридична фірма, яка бажає залишитись на плаву саме в Україні, мусить пристосовуватись до нових реалій. Адаптація полягає як у коригуванні своєї бізнес-стратегії, так і в пристосуванні інфраструктури до роботи в сучасних реаліях.

Можу сказати, що ми в «Ілляшев та Партнери» впоралися з цим завданням. Щодо адаптації інфраструктури, то в офісі облаштоване укриття, стоять дизель-генератори, що забезпечують живлення мережі, завезено паливо для них, придбаний Starlink та декілька супутникових телефонів. Наразі триває робота з монтажу великого резервуара для води. Я впевнений, що наш офіс залишатиметься функціонально придатним навіть за найгірших умов.

Щодо адаптації бізнес-стратегії, то вона полягає насамперед у коригуванні пріоритетів серед послуг, що надаються, підтримці контактів із поточними клієнтами та партнерами.

На наступний рік плани цілком зрозумілі – це допомога ЗСУ та збереження колективу. Витримати зараз – означатиме перемогти завтра.