Залишити заявку

Як вийти з бізнесу

Дата публікації: 13 травня 2013

Євген Соловйов, адвокат

Джерело: «Економічна правда»

У Верховній раді зареєстрований проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців, які не мають працівників».

Цей акт пропонує внести зміни до Цивільного та Господарського кодексів і законів «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» та «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування».

Слід зазначити, що даний проект потрібно розглядати разом з проектом закону «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців, які не мають найманих працівників» від 27 лютого 2013 року.

Документ пропонує запровадити «заявницький» принцип державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізосіб-підприємців, які не мають найманих працівників, а також спрощення процедури припинення їх діяльності.

Аналіз цих проектів показує, що вони містять суперечливі формулювання.

Так, у більшості випадків, навіть у назвах законопроектів, використовується формулювання «фізична особа – підприємець, яка не має найманих працівників».