Дата публікації: 21 січня 2019
Олена Омельченко, партнер, керівник практики міжнародної торгівлі
Джерело: «Юридична Газета»
Нещодавно партнерський склад ЮФ «Ілляшев та Партнери» збільшився. Новим партнером стала адвокат, к.ю.н., керівник практики міжнародної торгівлі Олена Омельченко. Це перше розширення партнерського складу «Ілляшев та Партнери» з 2006 р. Детальніше про призначення та плани вона розповіла в інтерв’ю «Юридичній газеті».
– Олено, чи ставили Ви перед собою мету стати партнером, приєднавшись до компанії у 2014 р.?
– Я давно вважаю, що не важливо, як називається твоя посада, а важливо, що ти можеш зробити та як впливаєш на процеси. З першого дня роботи в компанії я мала можливість впливати на процеси, а також отримала шалену підтримку від фірми та партнерів.
Партнерський склад нашої компанії не змінювався протягом десятиліття. Незважаючи на це, я була впевнена, що з часом стану партнером. Однак не сподівалася, що так швидко.
За короткий проміжок часу ми сформували сильну фахову команду, мали безліч цікавих проектів в Україні та за її межами, змогли вийти в лідери ринку з практики міжнародної торгівлі в Україні, отримали визнання в міжнародному рейтингу Who’s Who Legal.
– Чи «вкритий тереном» шлях до партнерства?
– Один з моїх друзів (керуючий партнер іншої юридичної фірми) одного разу сказав: «Олено, у тебе бутиковий напрямок. Якщо ти його будуватимеш як особистий маленький бізнес у цій фірмі, то у тебе все вийде, твоя бізнес-вартість значно зросте». Він мав рацію.
Потрапивши до фірми, я зрозуміла, що маю повну свободу в прийнятті рішень та необмежені можливості для професійного розвитку. Якщо порівнювати з держслужбою, то мене не обмежували, не редагували, не говорили, що всі рішення приймає керівництво, а відповідальність всі несуть разом. Ти сам приймаєш рішення, втілюєш його у життя і несеш персональну відповідальність за свої дії. Все геніальне є простим.
Не варто регулярно змінювати юридичні фірми в пошуках кращої. Потрібно сконцентруватися на своїй меті в одному місці. Необхідно сприймати фірму, в якій ти працюєш, як частину свого бізнесу. Ймовірно, тоді мрія здійсниться.
– Олено, для Вас партнерство — це мета чи засіб?
– Безперечно, партнерство — це величезна мотивація для професійного зростання, це певне визнання, нові можливості, нові функції та сильна підтримка від фірми.
Насамперед, для мене партнерство — це можливість збудувати власний бізнес, переймаючи безцінний 20-річний досвід від своїх партнерів. Я людина командної гри, тому отримати професійну команду, в якій комфортно працювати — це велика вдача.
– На Вашу думку, як тепер зміниться професійне життя (графік, робота з клієнтами)?
– Я ніколи не ставилася до роботи як найманий працівник, для мене робота — це частина мого життя. Саме тому професійне життя залишатиметься щоденно в моєму розпорядку дня (як спорт та сімейні справи). Однак з однією різницею: тепер у цьому розпорядку дня більше часу я приділятиму просуванню послуг фірми загалом, а не лише практики міжнародної торгівлі.
– Ваші цілі на 2019 рік?
– Минулого року декілька юридичних компаній в Україні заявили про те, що відкривають аналогічну практику, тобто конкуренція зростає. Однак, у зв’язку з економічним спадом та відсутністю розвитку промисловості в Україні, ринок послуг саме з практики торгового захисту суттєво звужується. Це означає, що ми маємо рухатися вдвічі, а то й втричі швидше.
Нещодавно ми розширили практику міжнародної торгівлі новими напрямками — санкції та експортний контроль. Цього року плануємо розширити практику митного регулювання. Окрім цього, ми прагнемо посилити співпрацю з міжнародними компаніями та розширити список партнерів з-поміж міжнародних юридичних фірм, а також будемо приділяти час для поширення знань про можливості захисту бізнесу під час санкційних та торгових воєн.