Залишити заявку

НАЗК програло депутату справу в суді

Дата публікації: 15 квітня 2019

Шевченківський районний суд міста Києва закрив провадження щодо депутата Київської міської ради Максима Конобаса «у зв’язку з відсутністю жодного правопорушення в діях депутата». Про це повідомили у відомій міжнародній юридичній фірмі «Ілляшев та Партнери», що представляє інтереси депутата.

Максим Конобас виконав вимоги закону, повідомивши про конфлікт інтересів, та не брав участі в обговоренні і голосуванні по суті питання щодо товариства, засновником якого він є. Незважаючи на це, Національне агентство з питань запобігання корупції стверджувало, що депутат не мав права брати участь ще й у розгляді та прийнятті порядку денного пленарного засідання сесії, і звинуватило депутата Київради у правопорушенні за ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

«Суд дійшов абсолютно коректного висновку, що голосування за порядок денний в цілому не є прийняттям рішення в умовах конфлікту інтересів, оскільки відсутня суперечність, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень. На жаль, це не вперше, коли НАЗК, в гонитві за кількістю протоколів, допускає суттєві порушення під час їх складення», – прокоментували рішення суду в юрфірмі «Ілляшев та Партнери».

Судом фактично встановлено прецедент та визначено межі конфлікту між приватним інтересом особи та її представницькими повноваженнями, в цьому випадку щодо передачі товариству, засновником якого є депутат, земельної ділянки для експлуатації магазину продовольчих товарів та кафе.