Дата публікації: 9 березня 2016
Вестмінстерський суд Лондона оголосив рішення про відмову Генеральній Прокуратурі України в екстрадиції екс-голови правління казахстанського «БТА Банку» Романа Солодченка, який обвинувачується у незаконному привласненні майна та зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки. Про це повідомляють в Юридичній фірмі «Ілляшев та Партнери», що представляє «БТА Банк» (Республіка Казахстан).
В Україні Роману Солодченку загрожувало до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна на користь бюджету України. Англійський суд не знайшов порушень у процедурі розслідування в Україні, а також встановив, що українські в’язниці відповідають вимогам Конвенції з прав людини. Однак, англійський суд дійшов висновку, що Україна не може забезпечити справедливе судочинство. При цьому рішення Вестмінстерського суду Лондона мотивовано наступним чином: «В цілому ситуація [в Україні] виглядає як така, що покращується, але, коли Прем’єр-міністр країни зауважує, що він хоче найняти всіх нових суддів та повністю змінити існуючу систему, це не сигналізує даному суду, що стан справ значно змінився».
Нагадаємо, що Арсеній Яценюк, виступаючи в Берліні 6 березня, відзначив, що Україна має намір провести радикальну судову реформу. Зокрема, «Реформа, серед іншого, передбачає звільнення всіх 9000 суддів», – заявив Яценюк.
«У результаті український бюджет не отримає ані копійки від можливої конфіскації майна Солодченка, оскільки винесення вироку та його виконання не відбудуться в Україні», – прокоментував ситуацію старший партнер Юридичної Фірми «Ілляшев та Партнери» Роман Марченко.
Нагадаємо, що Роман Солодченко був заарештований у м. Лондон 8 січня 2015 року. Владою України екс-банкіру було пред’явлено підозру за ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України. Роман Солодченко, а також екс-власник «БТА Банку» Мухтар Аблязов та інші члени організованого злочинного угруповання звинувачуються у завданих банку збитках на загальну суму понад $ 6 млрд. Діяльність Аблязова та його спільників також є предметом кримінального розслідування правоохоронних органів Казахстану, Росії, Угорщини, Латвії та ряду інших країн. Раніше англійські суди вже задовольнили позови «БТА Банку» проти Аблязова та його спільників на суму понад $ 4 млрд.