Залишити заявку

Думка експерта: «Продовження кризи зменшить кількість спорів про стягнення боргів»

Дата публікації: 8 січня 2013

Роман Марченко, старший партнер, адвокат

Джерело: «Економічна правда»

У 2012 році категорія найбільш поширених позовів не змінилася: це справи про стягнення заборгованості, переважно, за участю банків та інших фінансових установ.
Про це заявив старший партнер ЮФ «Ілляшев та Партнери» Роман Марченко.
«Боржники, щоб захистити себе, подають зустрічні позови про визнання недійсними кредитних договорів. Причина такого стану справ одна – фінансово-економічна криза, яка спричинила фінансову неспроможність боржників», – зазначив Марченко.

За словами експерта, наступна дуже поширена категорія справ – це банкрутства. Безумовно, за рік в країні розглядаються тисячі таких справ. Ще одна вельми поширена категорія справ – це позови про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень.

«Навіть якщо інспектор розуміє, що його претензії є необґрунтованими, керівництво змушує його виконувати план і штрафувати підприємства. Природно, що платники податків змушені постійно звертатися до суду, щоб оскаржити такі рішення», – говорить експерт.

Марченко зазначив, що якщо криза буде тривати і далі, то ситуація буде змінюватися. По-перше, нові великі кредити практично не видаються, а старі поступово погашаються або стягуються. Відповідно, кількість спорів про стягнення буде поступово зменшуватися. Просто не буде «підживлення» у вигляді нових неоплачуваних кредитів. І так буде тривати до тих пір, поки не почнеться новий виток кредитування.

«До честі нинішньої влади, вона намагається навести порядок із завантаженістю судів. Раніше у нас по багатьом категоріям справ зверталися до суду, вважаючи, що з суддею легше домовитися, ніж з чиновником. Відтепер порядку стало більше», – відзначає експерт.