Залишити заявку

Увага: контрафакт! Біле вугіля® намагаються підробити

Дата публікації: 18 жовтня 2017

Ірина Кириченко, юрист ЮФ «Ілляшев та Партнери», Патентний повірений України
Джерело: Аптека

В інтересах свого Довірителя — ТОВ «ОмніФарма Київ», розробника та виробника оригінального лікарського засобу БІЛЕ ВУГІЛЛЯ® — лідера українського ринку сорбентів, юридична фірма «Ілляшев та Партнери» попереджає всіх операторів фармринку України, що в обіг надійшов контрафактний продукт — сорбент «Біле Вугілля-Здравофарм» виробництва ТОВ «Здравофарм» (62430, Харківська обл., Харківський район, с. Сороківка, вул. Радянська, 6).

Цей продукт, не зареєстрований Міністерством охорони здоров’я України як лікарський засіб, не лише тотожний із зареєстрованою і загальновідомою торговою маркою БІЛЕ ВУГІЛЛЯ® за назвою, а й має подібний склад фармацевтичної композиції на основі кремнію діоксиду, що й оригінальний препарат БІЛЕ ВУГІЛЛЯ® (реєстраційне посвідчення № UA / 16126/01/01, наказ Міністерства охорони здоров’я України від 04.07.2017 р. № 761). Нагадуємо, що склад і технологія виробництва оригінального препарату БІЛЕ ВУГІЛЛЯ® також захищені патентами України №№ 41849, 75203, 85371, 99890, 113442. Маркування та оформлення упаковки цього сорбенту в значній мірі відтворюють дизайн блістера і вторинної упаковки лікарського засобу БІЛЕ ВУГІЛЛЯ® і вводять в оману споживачів щодо виробника бренду — ТОВ «ОмніФарма Київ», бездоганна репутація якого на фармацевтичному ринку України загальновідома.

Слід зазначити, що популярність оригінального сорбенту Біле вугілля® серед споживачів і його визнання фахівцями з гастроентерології давно вийшли за межі України — препарат з успіхом реалізується в Білорусі, Казахстані, Грузії, Азербайджані, Литві, Польщі, Сербії, Іспанії, Росії, Узбекистані та Молдові.

Торгова марка БІЛЕ ВУГІЛЛЯ® визнана загальновідомою з 01.01.2011 р. для товарів 5-го класу Міжнародної класифікації товарів та послуг (МКТП) (ентеросорбенти) рішенням Апеляційної палати Державної служби інтелектуальної власності України від 15.07.2011 р., затвердженим наказом даної служби від 19.09.2011 р. № 864-Н.

ТОВ «ОмніФарма Київ» є власником також інших знаків для товарів і послуг БІЛЕ ВУГІЛЛЯ®, об’єктом охорони яких є як торгове найменування, так і дизайн, і маркування сорбенту Біле Вугілля.

Згідно п. 2 ст. 16 і п. 5 ст. 20 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» свідоцтво на знак для товарів і послуг, видане Державним департаментом інтелектуальної власності, надає його власнику право використовувати зареєстрований знак, а також забороняти іншим особам використовувати його без згоди власника.

Згідно вимог п. 1, 2 ст. 20 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» будь-яке посягання на права власника свідоцтва, передбачені ст. 16 Закону, в тому числі вчинення без дозволу власника дій, що потребують його згоди, є порушенням прав власника свідоцтва, що тягне за собою відповідальність згідно чинного законодавства України.

Відповідально заявляємо, що ТОВ «ОмніФарма Київ» не надавало ні ТОВ «Здравофарм», ні іншим суб’єктам фармринку дозволу на використання торгового знака БІЛЕ ВУГІЛЛЯ® на території України.

Таким чином, пропонування до продажу лікарського засобу під зазначеним торговим знаком, зберігання товару, маркованого знаком з метою його збуту, реклама і продаж товару є протиправними діями, що мають ознаки недобросовісної конкуренції — умисного неправомірного використання чужого знака для товарів і послуг в інтересах своєї господарської діяльності з метою отримання неправомірних конкурентних переваг щодо використання чужої ділової репутації (ТОВ «ОмніФарма Київ»).