Залишити заявку

Валерія Гудій та Вадим Кізленко виступили на XI Щорічному форумі юрисконсультів

Дата новини: 17 листопада 2023

Адвокат, партнер Валерія Гудій та Вадим Кізленко, адвокат, радник, співкерівник практики банкрутства та фінансової реструктуризації юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» виступили на XI Щорічному форумі юрисконсультів, що відбувся 15 листопада 2023 року в Києві. Організатор – видавництво «Юридична практика».

Вадим Кізленко у своїй доповіді «Взаємодія із зовнішніми юридичними радниками» зауважив, що зовнішній юридичний радник буде ефективним помічником для корпоративного юридичного департамента. Вадим навів приклади з власної практики, коли фінансова компанія-нерезидент видала кредит українській компанії-резиденту. Кредит став проблемним, а компанія-нерезидент в Україні мала лише представництво в особі однієї людини. Тому в іноземної компанії не було інших варіантів, ніж залучити зовнішніх радників.

Також Вадим розповів про приклад, коли «Ілляшев та Партнери» як зовнішній радник допомогли клієнту продати свій борг у компанії, що розпочала процедуру банкрутства, на вигідних умовах для клієнта і, таким чином, повернути борг, який вважався безнадійним.

«Немає юристів, які знають абсолютно все, тому доцільно залучати зовнішніх радників. Основним критерієм, за яким, на мою думку, доцільно залучати зовнішніх юридичних радників, є ефект від їх залучення. Залучення зовнішніх радників зазвичай є більш дорогим, ніж оплата послуг штатних юристів, проте завжди потрібно враховувати експертизу і результат, – зауважив Вадим Кізленко. – Доцільність є, якщо ті кошти, які ви отримали за результатами роботи зовнішніх радників, перевищують вартість їх послуг. Тоді співпраця є ефективною та варта цих витрат. Залучаючи зовнішніх юридичних радників ви отримуєте надійних партнерів».

Валерія Гудій виступила модератором сесії «Сфери підвищеної уваги в роботі in-house: погляд із середини» та підняла такі актуальні питання, як мінімізація ризиків у держзакупівлях, зміни податкового законодавства, проблеми виконавчого провадження.

Учасники сесії серед яких були держслужбовці, представники бізнесу та партнери юридичних фірм обговорили юридичні механізми та мінімізацію ризиків держзакупівель, проблеми правозастосування змін податкового законодавства під час війни та правомірність застосування штрафних санкцій до бізнесу, практику застосування в Україні договорів про неконкуренцію, а також ділились порадами щодо комунікації бізнесу з Бюро економічної безпеки України.

XI Щорічний форум юрисконсультів – ключовий профільний захід року, який виступає платформою для спілкування та обміну професійним досвідом представників юридичних департаментів найбільших українських та міжнародних компаній, які працюють на українському ринку, а також вагомих гравців юридичного бізнесу та представників державних органів. ЮФ «Ілляшев та Партнери» виступила професійним партнером форуму.