Залишити заявку

В межах процедури повернення викрадених 6 млрд. доларів БТА Банк встановлює контроль над великим фармацевтичним заводом

Дата новини: 26 травня 2017

Сьогодні до Державної виконавчої служби України в інтересах БТА Банку (Казахстан) була подана заява про примусове стягнення з Науково-виробничого центру «Макс-Велл» заборгованості на суму більше 400 млн. гривень.

Махінації з фармзаводом були частиною незаконних угод екс-власника БТА Мухтара Аблязова, який обвинувачується у розкраданні більш ніж 6 млрд. доларів, які належали банку. Згідно з оцінкою слідчих органів, розмір суми незаконно виведених з банку коштів, які були легалізовані шляхом фінансування будівництва та реконструкції фармзаводу, становить 2 млрд. гривень.

20 квітня 2017 року Апеляційний суд Харківської області визнав на території України рішення казахстанського суду про недійсність угод щодо фінансування заводу «Макс-Велл» у м. Бориспіль. Також на початку 2017 року за фактами незаконного виведення коштів з банку та їх легалізації Національна поліція у м. Києві винесла додаткову постанову про підозру Мухтару Аблязову, – прокоментував ситуацію Роман Марченко, старший партнер ЮФ «Ілляшев та Партнери».

БТА Банк та його українська дочірня структура, в особі їх нового власника – казахського мільярдера Кенеса Ракішева, були визнані потерпілими від дій ОЗГ Аблязова. Генеральна прокуратура України звернулася до Міністерства юстиції Франції з додатковим клопотанням про видачу Аблязова до України для притягнення його до кримінальної відповідальності по епізоду «Макс-Велл».

Нагадаємо, раніше англійські суди визнали пана Аблязова шахраєм, зобов’язали повернути БТА Банку 4,3 млрд. доларів та засудили екс-олігарха до ув’язнення строком на 22 місяці. Пан Аблязов не відбув зазначений термін, втік до Франції за допомогою підроблених документів, де і був заарештований влітку 2013 року. Там банкір утримувався у в’язниці протягом 3,5 років чекаючи на екстрадицію до України або Росії.