Залишити заявку

Віталій Галицьких виступив у Харкові на бізнес-форумі «Естонія — інноваційна платформа для міжнародного бізнесу»

Дата новини: 26 січня 2018

Керівник Талліннського офісу ЮФ «Ілляшев та Партнери» Віталій Галицьких виступив з доповіддю «Юрисдикція і податкова система Естонії – змагання з ефективності» на бізнес-форумі «Естонія – інноваційна платформа для міжнародного бізнесу», який відбувся 25 січня 2018 року в Харкові. Організатори форуму – Агентство розвитку підприємництва Естонії (EAS), Посольство Естонії у Києві та Український національний комітет Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine).

Висвітлюючи податкові нюанси ведення бізнесу в Естонії Віталій Галицьких зазначив, що загальний економічний клімат Естонії дозволяє залучати додаткові кошти і знаходити нові рішення для розвитку на більш вигідних умовах, ніж в інших країнах ЄС. За словами Віталія Галицьких, переваги ведення бізнесу в Естонії – це, перш за все, комфортне бізнес-середовище та низький рівень бюрократії, низька вартість реєстрації та обслуговування естонської компанії, легкість ведення бізнесу, можливість онлайн управління компанією з будь-якого місця, декларування податків через інтернет, відсутність обмежень для міжнародних банківських платежів, відсутність валютного контролю та плоска шкала оподаткування.

Коментуючи рішення Кабінету Міністрів України про включення Естонії до списку держав, операції з контрагентами яких підлягають контролю у рамках закону про трансферне ціноутворення, Віталій Галицьких зазначив, що Естонія була включена в цей список помилково, і висловив переконання, що компетентні органи України найближчим часом переглянуть своє рішення, оскільки податкова політика Естонії – члена ЄС та Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) – відповідає усім міжнародним вимогам і стандартам.

Спікерами форуму також виступили Посол Естонської Республіки в Україні Герт Антсу, регіональний директор у Центральній та Східній Європі Агентства розвитку підприємництва Естонії Яан Хейнсоо, представники ICC Ukraine, українських та естонських компаній.

Фонд сприяння розвитку підприємництва (EAS), створений у 2000 році, сприяє здійсненню підприємницької та регіональної політики в Естонії та є однією з найбільших організацій у системі державної підтримки підприємництва, надаючи фінансову допомогу, консультування, можливості співпраці та навчання підприємцям, науковим установам, громадському і третьому сектору.

Міжнародна торгова палата (ICC) – впливова незалежна самоврядна некомерційна міжнародна організація, створена у 1919 році, що об’єднує торгові палати, підприємницькі організації та окремі компанії для вироблення міжнародних стандартів торгівлі, спільного захисту інтересів у міжнародних організаціях та вирішення комерційних спорів.