Залишити заявку

Суд ухвалив стягнути з росії $292 млн збитків українського підприємства

Дата новини: 23 лютого 2024

Господарський суд Луганської області ухвалив рішення про стягнення з рф понад $292 млн шкоди, завданої одному з найбільших коксохімічних підприємств в Україні – ПАТ «Алчевський коксохімічний завод». Відповідне рішення ухвалено 12 лютого 2024 року.

Алчевський коксохімічний завод розташований на тимчасово окупованій території Луганської області. Підприємство спеціалізується на виробництві коксу для промислових підприємств і входило до трійки найбільших виробників в Україні.

З квітня 2014 року російська федерація окупувала частину території Донецької та Луганської областей, в тому числі м. Алчевськ, де знаходились виробничі потужності ПАТ «Алчевський коксохімічний завод». Підприємство було «націоналізовано» та передано в управління підконтрольним рф особам.

У 2021 році Господарський суд Луганської області визнав ПАТ «Алчевський коксохімічний завод» банкрутом і відкрив ліквідаційну процедуру. Ліквідатором підприємства був призначений заслужений юрист України, партнер юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» Роман Марченко. Реєстр вимог кредиторів ПАТ «Алчевський коксохімічний завод» включає вимоги на загальну суму 52,61 млрд грн. Наразі в повному обсязі погашені вимоги 1-ї черги кредиторів.

Внаслідок збройної агресії рф Алчевський коксохімічний завод зазнав значної матеріальної шкоди у вигляді реальних збитків від втрати контролю над майном, а також упущеної вигоди внаслідок неможливості здійснення господарської діяльності, не може провадити повноцінну господарську діяльність, що і привело до визнання підприємства банкрутом.

Господарський суд Луганської області повністю задовольнив позов ПАТ «Алчевський коксохімічний завод».