Залишити заявку

Олена Омельченко виступила модератором на Київському міжнародному економічному форумі

Дата новини: 18 жовтня 2018

Олена Омельченко, керівник практики міжнародної торгівлі ЮФ «Ілляшев та Партнери», виступила модератором сесії «Торгові війни та їх вплив на світову економіку» на п’ятому Київському міжнародному економічному форумі, що проходив 18-19 жовтня 2018 року в Києві.

Сесія була присвячена обговоренню політики економічного націоналізму США, глобальної економіки майбутнього, впливу автоматизації та технологічних проривів на привабливість дешевої робочої сили, стратегії країн, що розвиваються, у боротьбі за міжнародні ринки і можливості України для швидкого і технологічного прориву.

«Все частіше країни почали вдаватися до використання виключення СОТ з міркувань безпеки, що може призвести до безконтрольного застосування торгових обмежень в односторонньому порядку і, як наслідок, втрати цінностей міжнародної торгової системи, – зазначила Олена Омельченко. – США також блокують призначення арбітрів до Апеляційного органу СОТ, що знижує ефективність міжнародної системи врегулювання торговельних спорів. Більшість міжнародних експертів схиляються до того, що ця війна була розв’язана для того, щоб змінити устрій у міжнародній торгівлі. Рано чи пізно всі торгові війни закінчуються, і чергова хвиля торгових розглядів також вщухне. Але, ймовірно, це відбудеться після того, як найбільші економіки світу домовляться і змінять правила торгівлі. Безумовно, варто очікувати реформування СОТ».

У дискусії взяли участь посол, голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі; директор з економіки та фінансів, член правління «Інтерпайп» Денис Морозов; виконавчий директор Канадсько-Української торгової палати Емма Турос; керуючий партнер юридичної фірми SCHNITZER LAW Йоханнес Шнітцер; партнер міжнародної юридичної фірми Jones Day Ренато Антоніні; провідний експерт Центру розвитку ринкової економіки (CMD-Ukraine) Ігор Гужва.

Київський міжнародний економічний форум (КМЕФ) – провідна міжнародна платформа, де аналізують та обговорюють перспективи розвитку української та глобальної економіки, бізнесу, підприємництва, а також визначають їх вплив на політику і суспільство. Щорічно форум збирає відомих економістів, бізнесменів, інвесторів та експертів з більш ніж 30 країн світу.