Залишити заявку

Адвокати Одеського офісу «Ілляшев та Партнери» захистили інтереси німецького судновласника та норвезького P&I клубу

Дата новини: 26 вересня 2022

Команда Одеського офісу ЮФ «Ілляшев та Партнери» захистила інтереси великого німецького судновласника та норвезького клубу взаємного страхування відповідальності судновласників (P&I Club), члена Міжнародної групи клубів взаємного страхування (International Group of P&I Clubs), у спорі за морськими вимогами, пов’язаними із загибеллю моряків під час працевлаштування на суднах під іноземним прапором.

Одразу два трагічні інциденти з різницею у декілька тижнів трапились на суднах німецького судновласника. За вкрай дивних та суперечливих обставин два старші офіцери – старший помічник капітана та старший механік – опинилися у відкритому морі за бортом, що призвело до їх загибелі. Розслідування, проведені компанією, адміністрацією прапору суден та правоохоронними органами в портах прибуття, показали відсутність ознак насильницьких дій з боку третіх осіб. В той же час, адвокати Одеського офісу ЮФ «Ілляшев та Партнери» провели власне усестороннє розслідування, ґрунтуючись на свідченнях членів екіпажу, поведінці загиблих за життя, історії працевлаштування, обстановці на місці подій, відносинах загиблих з іншими членами екіпажу та в сім’ях, а також низці інших істотних факторів та обставин. Адвокати вивчили одразу декілька версій причин загибелі моряків, співставили всі факти та, керуючись принципом balance of probabilities, дійшли висновку, що причиною обох трагічних випадків було самогубство, яке виключає відповідальність судновласника щодо виплати контрактної компенсації найближчим родичам (Next of Kin) загиблих.

Морські юристи, що захищали інтереси сімей, категорично відкинули версію самогубства, оскільки не було виявлено ані очевидців фатальних стрибків, ані передсмертних записок, які зазвичай є беззаперечними доказами самогубства. Адвокати ЮФ «Ілляшев та Партнери» провели декілька раундів складних переговорів та переконали родичів у відсутності перспектив судового розгляду спору з огляду на результати власного розслідування. Разом з тим, судновласник та P&I Club, порадившись з адвокатами та бажаючи допомогти родинам фінансово, запропонували справедливу суму добровільної виплати в якості повного та остаточного врегулювання всіх вимог та претензій. Запропонована сума була значно меншою за контрактну, проте була прийнята родичами загиблих моряків.

Ще одним викликом для адвокатів стало підписання нотаріальної заяви про отримання добровільної виплати та звільнення від зобов’язань, оскільки одна із родин не мала можливості виїхати з тимчасово окупованого міста Херсон. Попри тимчасову окупацію міста, відсутність мобільного зв’язку та стабільного інтернету, зупинення роботи нотаріусів міста, адвокатам Одеського офісу ЮФ «Ілляшев та Партнери» все ж вдалося організувати підписання і отримання заяви, яка убезпечить судновласника та P&I Club від пред’явлення вимог у майбутньому. Невідкладно після підписання заяв обидві родини отримали належні їм виплати і таким чином спори були успішно врегульовані.