Залишити заявку

Суд відмовив М. Аблязову, обвинуваченому в розкраданні 6 млрд дол. США, у звільненні під заставу

Дата новини: 11 жовтня 2016

7 жовтня Ліонський апеляційний суд відмовив екс-власнику БТА Банку Мухтару Аблязову в звільненні під заставу з-під варти. Про це повідомляють у відомій Юридичній фірмі «Ілляшев та Партнери», яка представляє БТА Банк – потерпілого від дій ОЗГ Аблязова.

М. Аблязов очікує екстрадиції в Росію або Україну за звинуваченням у фінансових махінаціях і розкраданні понад 6 млрд доларів США і зараз утримується у французькій в’язниці.

«БТА Банк вітає рішення суду, яке ще раз підтверджує, що схильний до втеч від правосуддя Аблязов все ж повинен постати перед судом за скоєні злочини», − прокоментував ситуацію старший партнер юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» Роман Марченко, який супроводжує «справу Аблязова» більше 7 років.

Нагадаємо, що Мухтар Аблязов, будучи власником і топ-менеджером БТА Банку, привласнив великі суми, за рахунок грошей вкладників фінансував особисті проекти. Значна частина коштів була розкрадена і виведена через офшорні компанії. Олігарха, який свого часу обіймав посаду міністра енергетики Казахстану, в Казахстані звинувачують у розкраданні понад 6 млрд доларів США. Аналогічні претензії йому пред’явлені українськими і російськими органами влади, які інкримінують йому розтрати в місцевих «дочках» БТА Банку.

Англійські суди раніше задовольнили позови БТА проти Аблязова і його спільників на суму понад 4,3 млрд доларів США. Також лондонський суд засудив банкіра до 22 місяців в’язниці за неправдиві свідчення, однак від відбуття покарання Аблязов втік і знаходився «в бігах» до моменту арешту на Лазурному березі у Франції в липні 2013 року. З моменту арешту Аблязов утримується у французьких в’язницях.