Залишити заявку

Верховний Суд поставив остаточну крапку в спорі про зловживання монопольним становищем АТ «Укрзалізниця»

Дата новини: 6 грудня 2019

Команда практики антимонопольного права юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» під керівництвом партнера Олександра Фефелова і радника Валерії Гудій відстояла інтереси судноплавної компанії «Укррічфлот» у справі про зловживання монопольним становищем АТ «Укрзалізниця» («Українська залізниця»).

У 2017 році АТ «Українська залізниця» вимагало з судновласників плату за підйом прогінних споруд залізничних мостів під час проходу високогабаритних суден річкою Дніпро. Плата за підйом мостів була встановлена АТ «Укрзалізниця» в односторонньому порядку і, на думку СК «Укррічфлот», була необґрунтованою.

З метою захисту інтересів клієнта «Ілляшев та Партнери» ініціювали звернення до Антимонопольного комітету України (АМКУ) і довела порушення законодавства з боку АТ «Укрзалізниця». За допущене зловживання монопольним становищем на ринку, яке призвело до обмеження інтересів судновласників і СК «Укррічфлот» зокрема, АМКУ наклав на АТ «Укрзалізниця» штраф у розмірі 760 тис. грн, а також зобов’язав «Укрзалізницю» припинити порушення шляхом складання економічно обґрунтованого кошторису витрат, пов’язаного з підйомом прогінних споруд залізничних мостів № 1 і № 5 через річку Дніпро, які підлягають відшкодуванню судновласниками.

Не погодившись з цим рішенням АМКУ, «Укрзалізниця» оскаржила його в суді.

ЮФ «Ілляшев та Партнери» представляла СК «Укррічфлот» на всіх стадіях судового розгляду аж до Верховного Суду.

Постановою Верховного Суду від 14 листопада 2019 року в судовому спорі була поставлена крапка: Верховний Суд підтвердив законність рішення Антимонопольного комітету України у справі про зловживання АТ «Укрзалізниця» монопольним становищем, погодившись з рішеннями, ухваленими раніше першою та апеляційною інстанціями.

«Ми з самого початку вважали зазначені дії «Укрзалізниці» незаконними, і раді, що думка Антимонопольного комітету України, Верховного Суду України повністю співпала з нашою», – прокоментував рішення Олександр Фефелов, партнер, адвокат і керівник практики антимонопольного та конкурентного права «Ілляшев та Партнери».

Судноплавна компанія «Укррічфлот» – найбільший річковий перевізник України. До його складу входять Дніпропетровський, Запорізький, Миколаївський, Херсонський річкові порти. Флот компанії складається переважно із суховантажів, які використовуються для морських і річкових перевезень. Підприємство виконує рейси в басейнах Середземного, Чорного, Азовського, Балтійського і Північного морів, а також річок Дунай, Південний Буг, Дніпро.