Залишити заявку

Верховний Суд підтвердив законність застосування антидемпінгових мит на імпорт цементу в Україну з РФ, Білорусі та Молдови

Дата новини: 20 січня 2022

Верховний Суд 19 січня 2022 року поставив крапку у справі № 640/11242/19 щодо запровадження антидемпінгових мит стосовно імпорту цементу в Україну, встановлених Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі (МКМТ) у травні 2019 року.

Верховний Суд, як і суди першої та апеляційної інстанцій, визнав необхідність захисту порушених прав національних виробників цементу в Україні. Демпінговий імпорт допускався виробниками цементу Російської Федерації, Республіки Білорусь та Республіки Молдова і завдавав істотної шкоди національним товаровиробникам.

Таким чином, антидемпінгові мита щодо імпорту клінкерів цементних та портландцементу походженням з РФ, Білорусі та Молдови продовжать діяти до 2024 року. Зокрема, для продукції з Білорусі розмір мита становить 57,03%, з РФ – 114,95%, Молдови – 94,46%.

«Рішення Верховного Суду свідчить про важливість процесу захисту національного виробника від порушення конкуренції іноземними виробниками. У повній відповідності до правил СОТ українські підприємства об’єдналися у боротьбі за встановлення справедливих умов торгівлі, усунення збитків, збереження робочих місць та інвестицій, – зазначає Олена Омельченко. – Це рішення зміцнить їхню ринкову позицію та послужить стимулом для подальшого підвищення завантаження та обсягів виробництва українських цементних заводів».

Юридична фірма «Ілляшев та Партнери» захищала інтереси національних товаровиробників — ПрАТ «Дікергофф Цемент Україна», ПрАТ «Кривий Ріг Цемент», ПАТ «Подільський Цемент» (група компаній CRH Ukraine) і ПрАТ «Івано-Франківськцемент» – у цьому судовому процесі в якості третіх осіб без самостійних вимог на стороні відповідачів. Розгляд справи в українських судах тривав два роки. Над проектом працювали партнер Олена Омельченко, радники Валерія Гудій, Олег Трохимчук та адвокат Олексій Горбатюк.