Дата новини: 19 лютого 2010
13 січня Київський апеляційний господарський суд виніс рішення щодо суперечки між Державною інноваційною фінансово-кредитною установою (ДІФКУ), АНТК «Антонов» і Міністерством промислової політики України. Суд залишив без змін рішення Господарського суду м. Києва, яким було відмовлено у задоволенні позову ДІФКУ до АНТК та Міністерства про стягнення з них солідарно 24 млн гривень.
У 1998 році Держіннофонд, правонаступником якого є ДІФКУ, уклав договір про фінансування пріоритетної державної програми розробки і сертифікації пасажирського літака Ан-140. Гарантом за договором виступило Мінпромполітики. З передбачених держбюджетом 20 млн гривень Держіннофонд перерахував АНТК ім. О. К. Антонова тільки 16 млн.
У 2001 році Держіннофонд звернувся до суду з позовною заявою до АНТК про стягнення більш ніж 24 млн гривень (зроблена за договором виплата з урахуванням інфляційних процесів).
Суд погодився з доводами адвокатів юридичної фірми «Ілляшев та Партнери», яка представляє інтереси АНТК, що держпрограма не була закінчена в повному обсязі з вини інноваційного фонду, відповідно, кошти поверненню не підлягають.
«Суд юридично бездоганно розібрався в ситуації, підтвердивши, що ДІФКУ на порушення укладеного договору не здійснила належного фінансування державної пріоритетної програми. Наразі експертним шляхом визначаються збитки АНТК через невчасне фінансування проекту, які будуть стягнуті з ДІФКУ», — коментують ситуацію в «Ілляшев та Партнери».
В свою чергу 10 грудня Верховний Суд України відмовив ДІФКУ в спробі оскаржити судові рішення про стягнення з ДІФКУ невиплачених 4 млн гривень. Відповідний позов АНТК було задоволено рішенням Господарського суду м. Києва, яке Київський апеляційний господарський суд та Вищий господарський суд України залишили без змін.
«Відповідно, АНТК отримав право на примусове (через органи державної виконавчої служби) стягнення боргу з інноваційної компанії. Ми не виключаємо і кроки щодо арешту рахунків і майна ДІФКУ», — коментують ситуацію в «Ілляшев та Партнери».