Залишити заявку

Сергій Неділько виступив на Business & Legal Infrastructure Forum

Дата новини: 12 липня 2021

Сергій Неділько, адвокат, керівник Одеського офісу ЮФ «Ілляшев та Партнери», виступив із доповіддю «Новий порядок розрахунку збитків за забруднення моря: новели та можливий вплив на привабливість українських портів» на Business & Legal Infrastructure Forum, який проходив 9 липня 2021 року в Одесі. Організатор – видавництво «Юридична практика».

У своїй доповіді Сергій зауважив, що на сьогодні новий порядок обчислення розміру збитків за забруднення територіальних і внутрішніх морських  вод має цілу низку істотних недоліків, в першу чергу – невідповідність закладеного принципу розрахунку збитків світовій практиці та міжнародним конвенціям, зокрема, Міжнародній конвенції про цивільну відповідальність за шкоду від забруднення нафтою 1969 року, учасником якої є Україна.

«Концепція нового порядку фактично зводиться до накладення на судновласника штрафу за забруднення моря, а не визначення дійсних збитків, наприклад, щодо локалізації та ліквідації наслідків аварії, утилізації забруднюючої речовини, загибелі морської флори та фауни тощо, – зауважив Сергій Неділько. – Інший істотний мінус – відсутність ефективного механізму забезпечення вимог щодо стягнення збитків шляхом надання гарантії клубів взаємного страхування відповідальності судновласників, на чому наполягали морські юристи та фахівці галузі. Досвід показує, що подібна нормативна неврегульованість провокує корупційні зловживання в портовій галузі, що може вплинути як на конкурентоздатність українських портів у Чорноморському регіоні, так і на їхню інвестиційну привабливість».            

Учасники панелі обговорили проблеми реалізації і перспективи інвестування в національні інфраструктурні проєкти та пов’язані ризики, причини непопулярності концесій, перший досвід концесії в портах України, приватизацію майна морських портів та розвиток ринку регіональних перевезень авіаційним та залізничним транспортом.

Business & Legal Infrastructure Forum ­– захід, присвячений питанням інвестиційної привабливості та юридичного захисту об’єктів інфраструктури за участю представників влади, юрисконсультів великих компаній та адвокатів провідних юрфірм.