Дата новини: 27 січня 2023
Роман Процишин, адвокат, радник юридичної фірми «Ілляшев та Партнери», провів 26 січня 2023 року вебінар на тему «Економимо на арбітражі: досвід «дорогих» помилок клієнтів». Організатор заходу – українська інформаційно-правова система LIGA:ZAKON.
Роман Процишин розповів про досвід представництва інтересів клієнтів у міжнародних комерційних арбітражах та зробив акцент на типових помилках сторін контракту. Зокрема, Роман звернув увагу на найпоширеніший спосіб укладення арбітражної угоди у вигляді арбітражного застереження. Він підкреслив, що арбітражне застереження, що міститься у контракті, не є цілком автономним від контракту.
«Арбітражне застереження є частиною документу під назвою договір, а отже питання чи є укладеною арбітражна угода у вигляді арбітражного застереження слід, в першу чергу, вирішувати шляхом звичайного аналізу питання укладення основного договору, пунктом якого є арбітражне застереження, – зауважив Роман. – Якщо маємо контракт з арбітражним застереженням і є сумніви щодо того, чи взагалі контракт був укладений, треба проаналізувати договір. Треба зрозуміти, чи можна дійти до висновку, що навіть якщо договір неукладений, сторони все ж таки уклали арбітражну угоду».
У випадку, коли клієнти не хочуть бути зв’язаними контрактом, одним із шляхів вирішення такої проблеми може стати подача позову до компетентного національного суду з посиланням на те, що договір є неукладеним і арбітражне застереження, що в ньому міститься, також є неукладеним.
Роман Процишин розповів учасникам вебінару про дефекти арбітражного застереження, неарбітрабельні спори та про роботу арбітражу ad hoc в Україні.
Участь у вебінарі взяли близько 400 підприємців.
LIGA:ZAKON – українська інформаційно-правова система з повним обсягом головних нормативних документів України та законодавчими новаціями. Платформа створена з метою підтримки бізнесу за рахунок розробки інформаційно-аналітичних IT інструментів для професіоналів бізнесу та державного сектора. З платформою співпрацюють та користуються близько 360 тисяч фахівців, серед яких практично усі органи виконавчої та судової влади.