Залишити заявку

Роман Марченко увійшов до складу робочої групи Міжнародної торгової палати

Дата новини: 18 червня 2014

Cтарший партнер ЮФ «Ілляшев та Партнери» Роман Марченко увійшов до складу міжнародної робочої групи «Фінансові інститути та міжнародний арбітраж», організованої Міжнародною торговою палатою (International Chamber of Commerce). Робота групи буде спрямована на підтримання ефективності та рентабельності процедур вирішення спорів, а також присвячена питанням арбітражу та альтернативного врегулювання спорів, розробці пропозицій з підвищення привабливості міжнародного арбітражу для банків та інших фінансових інститутів.

Роман Марченко – єдиний представник від України у робочій групі.

Фінансові спори – одна зі сфер комерційного арбітражу, які сьогодні розвиваються найбільш активно.

Багато років банки віддавали перевагу зверненню до передбачуваних та професійних англійських або американських судів. Кількість фінансових справ у завантаженні основних арбітражних центрів не перевищувала 3-5%. Однак розширення географії фінансування на Південно-Східну Азію, Східну Європу, Росію та Південну Америку призвело до того, що рішення судів ЄС та США дещо втратили свою ефективність: їх визнання за межами ЄС або США є досить проблематичним, а подекуди й елементарно неможливим. Навпаки, арбітражні рішення визнаються у більш ніж 140 країнах світу. У зв’язку з цим фінансовий сектор почав активніше користуватися послугами арбітражних судів.

У 2012 році було створено спеціалізовану організацію фінансового арбітражу PRIME Finance, яка об’єднала найбільших експертів з фінансового арбітражу. Міжнародною асоціацією учасників ринків свопів та деривативів (МАСД) було випущено спеціальний посібник Arbitration Guide, в якому вона роз’яснювала можливості використання арбітражу у типових договорах МАСД, якими користується більшість трейдерів. Оскільки у сфері міжнародного фінансування українські підприємства поки що виступають швидше у ролі позичальників, ніж кредиторів, розвиток цієї теми в Україні досі не викликав великого інтересу. Тим не менш ми стежимо за розвитком подій, адже значна частина нашої практики пов’язана з міжнародним кредитуванням.

Міжнародна торгова палата (МТП) – незалежна некомерційна міжнародна організація, яка об’єднує великі міжнародні підприємства, асоціації та компанії зі 140 країн світу. МТП націлена на розвиток і підтримку міжнародної торгівлі та розв’язання найбільш актуальних проблем бізнесу.