Залишити заявку

Підбито підсумки семінару, присвяченого стратегіям повернення активів в Англії, Швейцарії, на Кіпрі та БВО

Дата новини: 13 грудня 2013

10 грудня відбувся семінар «Міжнародне судочинство: стратегії звернення стягнення на активи в Англії, Швейцарії, на Кіпрі та БВО», організований ЮФ «Ілляшев та Партнери» спільно з колегами з найбільшої міжнародної фірми «Хоган Лавеллз». Семінар був присвячений незвичайній, але актуальній темі – можливостям судового розгляду українських та навколоукраїнських конфліктів в англійських судах.

На жаль, українські суди абсолютно не ефективні у випадках, коли у спорі фігурують значні активи в кількох юрисдикціях. Хоча судовий розгляд справ в Україні є порівняно швидким, нашим судам серйозно не вистачає арсеналу забезпечувальних заходів та засобів впливу на сторони, які не бажають виконувати судові приписи.

Тому останнім часом українські компанії дедалі частіше звертаються за ефективним судочинством до англійських судів. Як продемонструвала 6-мільярдна справа «БТА Банк проти Мухтара Аблязова», де інтереси позивача захищали організатори семінару, англійські суди мають достатньо повноважень для того, щоб не лише призначити цілий ряд забезпечувальних заходів – від арешту активів і розкриття поштових скриньок до обшуків та призначення зовнішнього керуючого майном відповідача, але й примусово виконати такі заходи, погрожуючи ув’язненням всім, хто незаконно перешкоджає суду. Досить сказати, що за невиконання приписів суду в цивільному спорі сам відповідач, казахський шахрай Мухтар Аблязов, отримав 22 місяці в’язниці (зараз він заарештований і утримується під вартою на півдні Франції).

Зважаючи на очевидні переваги англійського правосуддя, тенденція передачі спорів між крупними учасниками українського ринку на розгляд англійських судів, швидше за все, збережеться.